
Fotó: Pál Árpád
Korábban már volt panasz az autóvezetők részéről a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában folyó munkálatok stagnálása miatt, most a lakók szeretnének megoldást, hiszen a nagy portól nem lehet szellőztetni, a teherforgalom miatt pedig megrepedtek házfalak. A polgármesteri hivatal már felszólította a vállalkozót, aki ezt követően jövő hétre ígérte a munkálatok befejezését.
2017. június 14., 19:252017. június 14., 19:25
2017. június 14., 19:552017. június 14., 19:55
Több mint egy hete egyáltalán nem dolgoznak a Hunyadi János utca felmart szakaszán, ezért a lakók a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal közbelépését kérték. Mintegy hatvanan álltak az ügy mellé, lapunknak pedig a helyszínen megmutatták,
Fotó: Pál Árpád
Az utcabeliek elmondták, hogy a járdaszegélyt egyetlen munkás rakta le, és amikor rákérdeztek ennek okára, azt a választ kapták, hogy nincs elég embere a munkáltatónak. Pálffy Domokos, az útépítő vállalkozás vezetője megkeresésünkre elmondta:
A járda aszfaltozása, az út alatti néhány mozgó elem kicserélése és a fedőréteg elhelyezése van még hátra.
Fotó: Pál Árpád
Mivel a teherforgalom áthalad az utcán,
– panaszolták az érintettek.
Fotó: Pál Árpád
De az is gondot okoz, hogy nem tudnak szellőztetni, teregetni sem. Sőt volt olyan lakó, aki eladó ingatlanját nem tudta értékesíteni, mivel a vevők érkezésekor épp hatalmas porfelhő keringett egy elhaladó kamion körül.
Sokan önköltségen készítették járdájukat, autóbeállójukat, amelyek most a járda aszfaltozása híján használhatatlanok.
Fotó: Pál Árpád
– panaszolta Ferencz Albert, az utca egyik lakója.
– foglalta össze Demeter Schmitz Zsolt panaszos.
Fotó: Pál Árpád
Ez viszont nem megoldható, tudtuk meg Fülöp-Székely Istvántól, a polgármesteri hivatal műszaki igazgatójától, hiszen amíg a városnak nem lesz terelőútja, ez az egy optimális lehetőség van. Viszont
Fotó: Pál Árpád
A munkálatok menetével Fülöp-Székely István sincs megelégedve. A karbantartást végző szakcégnek előzetes egyeztetés alapján keddre kellett volna befejeznie a munkát, mivel azonban ez nem történt meg,
Fotó: Pál Árpád
Amivel még segíteni tudják a lakókat, hogy ma reggeltől kezdődően gyakrabban takarítják a javítás alatt lévő útszakaszt.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
Nem a legvonzóbb manapság a körzeti állatorvosi hivatás, ezért a bizonytalankodókat győzködni kellett, hogy legyen elég jelentkező a megüresedett körzeti állatorvosi helyekre Hargita megyében.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
szóljon hozzá!