
Fotó: Pál Árpád
Korábban már volt panasz az autóvezetők részéről a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában folyó munkálatok stagnálása miatt, most a lakók szeretnének megoldást, hiszen a nagy portól nem lehet szellőztetni, a teherforgalom miatt pedig megrepedtek házfalak. A polgármesteri hivatal már felszólította a vállalkozót, aki ezt követően jövő hétre ígérte a munkálatok befejezését.
2017. június 14., 19:252017. június 14., 19:25
2017. június 14., 19:552017. június 14., 19:55
Több mint egy hete egyáltalán nem dolgoznak a Hunyadi János utca felmart szakaszán, ezért a lakók a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal közbelépését kérték. Mintegy hatvanan álltak az ügy mellé, lapunknak pedig a helyszínen megmutatták,
Fotó: Pál Árpád
Az utcabeliek elmondták, hogy a járdaszegélyt egyetlen munkás rakta le, és amikor rákérdeztek ennek okára, azt a választ kapták, hogy nincs elég embere a munkáltatónak. Pálffy Domokos, az útépítő vállalkozás vezetője megkeresésünkre elmondta:
A járda aszfaltozása, az út alatti néhány mozgó elem kicserélése és a fedőréteg elhelyezése van még hátra.
Fotó: Pál Árpád
Mivel a teherforgalom áthalad az utcán,
– panaszolták az érintettek.
Fotó: Pál Árpád
De az is gondot okoz, hogy nem tudnak szellőztetni, teregetni sem. Sőt volt olyan lakó, aki eladó ingatlanját nem tudta értékesíteni, mivel a vevők érkezésekor épp hatalmas porfelhő keringett egy elhaladó kamion körül.
Sokan önköltségen készítették járdájukat, autóbeállójukat, amelyek most a járda aszfaltozása híján használhatatlanok.
Fotó: Pál Árpád
– panaszolta Ferencz Albert, az utca egyik lakója.
– foglalta össze Demeter Schmitz Zsolt panaszos.
Fotó: Pál Árpád
Ez viszont nem megoldható, tudtuk meg Fülöp-Székely Istvántól, a polgármesteri hivatal műszaki igazgatójától, hiszen amíg a városnak nem lesz terelőútja, ez az egy optimális lehetőség van. Viszont
Fotó: Pál Árpád
A munkálatok menetével Fülöp-Székely István sincs megelégedve. A karbantartást végző szakcégnek előzetes egyeztetés alapján keddre kellett volna befejeznie a munkát, mivel azonban ez nem történt meg,
Fotó: Pál Árpád
Amivel még segíteni tudják a lakókat, hogy ma reggeltől kezdődően gyakrabban takarítják a javítás alatt lévő útszakaszt.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
szóljon hozzá!