
A Tankcsapda is fellép. Archív
Fotó: Nyárádmente Fesztivál
A nyárádszeredai művelődési otthonban kezdődik a négynapos Nyárádmente Fesztivál csütörtök délután öt órakor. Az ünnepélyes megnyitón a látogatók megismerkedhetnek a száz évvel ezelőtti szeredai vásárok hangulatával, termékeivel, betekintést kaphatnak abba a hangulatba, amely évszázadokon át jellemezte a híres nyárádmenti sokadalmakat.
2019. július 31., 14:092019. július 31., 14:09
A Nyárádszeredai Napokból két évvel ezelőtt Nyárádmente Fesztivállá változtatott rendezvénysorozat szervezői évről évre igyekeznek színvonalas, gazdag programot kínálni minden résztvevőnek, nem csak a helyieknek és környékbelieknek, de a távolabbról érkezőknek is.
Veress Tünde, a nyárádszeredai polgármesteri hivatal munkatársa, főszervező érdeklődésünkre elmondta,
hiszen lesz vásár, termény- és termékbemutató, fotókiállítás, színházi előadás. De fellép a Bekecs Táncszínház és a Hargita Székely Nemzeti Népi Együttes, illetve lesz táncház és rock koncert, játszóház és kézműves foglalkozás is a gyerekeknek, továbbá ifjúsági udvar, néptánctalálkozó, tájházavató, borudvar.
Archív
Fotó: Nyárádmente Fesztivál
A Maros megyei önkormányzat hozzájárulásával a megyei múzeumnak sikerült megvásárolni a Felső-Nyárád mentén, Mikházán egy régi parasztházat. A lakóházat, az udvart és a száz éve készült székelykaput felújíttatta a múzeum és egy tájházat rendezett be benne, amelyben a vidék jellegzetes paraszti életmódját, a hétköznapok életterét és használati eszközeit tekinthetik meg a látogatók.
július 31-én, szerda este 7 órakor.
Valamennyi rendezvény ingyenesen látogatható, csupán a szombat esti Tankcsapda koncertre kell egy jelképes belépőt, 5 lejt fizetni – hívta fel a figyelmet Veress Tünde, aki elmondta, az így összegyűlt pénzösszeget jótékony célra fordítják.
A kormány várhatóan január végén fogadja el a jövő évi állami költségvetést – nyilatkozta szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Ha az igazságszolgáltatási rendszernek a Recorder dokumentumfilmjében jelzett rendszerszintű problémái beigazolódnak, törvénymódosításokra lesz szükség – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
szóljon hozzá!