
Gyimesközéplok minden településére eljut előbb vagy utóbb a víz- és csatornahálózat
Fotó: Gyimesközéplok Polgármesteri Hivatala
Gyimesközéplok víz- és szennyvízhálózatának kiépítése a terveknek megfelelően halad, így idén be tudják fejezni az európai uniós támogatással készülő beruházást. A község minden településére elér később az új hálózat, ehhez az Anghel Saligny program nyújtotta támogatás biztosít majd lehetőséget.
2023. augusztus 02., 11:022023. augusztus 02., 11:02
Idén be kell fejezni a patakvölgyekkel szabdalt község nagy részében a víz- és szennyvízhálózat tavaly elkezdett építését.
– tájékoztatott kérdésünkre Gergely Károly. Gyimesközéplok polgármestere szerint a szennyvíztisztító állomásnak, amelyet a község felső végén, a megyehatár közelében építenek, most öntik az alapját, és
A költségek a munkálatok elkezdése óta folyamatosan emelkedtek, a község hozzájárulása most eléri a 6 millió lejt a több mint 20 millió lejes értékből, amelynek jelentős része a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség által biztosított 2,5 millió eurós pályázati támogatás.
– közölte a községvezető.
Fotó: Gyimesközéplok Polgármesteri Hivatala
A víz és szennyvízhálózat elkészülte és a próbaüzem után a használatba vételre még várni kell, mert a rácsatlakozásokat el kell végezni úgy az intézmények, mint magánszemélyek esetében.
– húzta alá Gergely Károly.
Az új hálózatba kerülő ivóvizet Jávárdi patakától, bővizű forrásból fogják be, ahol víztartályokat telepítenek, onnan Hidegségen át a község alsó, Tatros mentén elterülő részébe,
Fotó: Gyimesközéplok Polgármesteri Hivatala
Mivel Gyimesközéplok tavaly még 27 millió lejes támogatást nyert az Anghel Saligny programtól is a víz- és csatornahálózat építésére, a rendszer bővítése során további források befogásával lehet majd vezetékes ivóvizet biztosítani, és szennyvízhálózatot építeni Sötétpatak, Borospatak, illetve Antalokpataka és más településrészek számára.
A tervezés vége közeledik, azon dolgoznak, hogy minden falurészt tudjanak befogni a rendszerbe egy következő beruházással – tudtuk meg.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
szóljon hozzá!