Negyvenkét hóeke és munkagép dolgozik a Hargita megyei utakon, folyamatosan – mondta el megkeresésünkre Cătălin Romanescu, az országos útügyi igazgatóság Hargita megyei vezetője.
2023. január 27., 18:362023. január 27., 18:36
2023. január 27., 18:402023. január 27., 18:40
Az illetékes azt állítja, hogy az általuk lefedett mintegy 400 kilométernyi útszakaszon, Csíkszeredától Székelyudvarhelyig, Parajd, Tusnád és Székelykeresztúr térségében
Romanescu szerint noha az emberek fekete úttestet szeretnének, ezt a jelenlegi időjárási viszonyok között, amikor folyamatosan hull a hó, lehetetlen biztosítani.
• Videó: Országos Útügyi Igazgatóság Hargita megyei kirendeltsége
A sót az úttestre szórják, de idő kell, amíg megolvasztja a havat, amit majd el tudnak nyomni.
• Videó: Országos Útügyi Igazgatóság Hargita megyei kirendeltsége
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
A képviselőház hétfőn, a nyugati keresztény pünkösd második napján nem tart üléseket.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
2 hozzászólás