
Érkező menekültek a szeretvásári ukrán-román határnál. Sok helyről sietnek a segítségükre
Fotó: Haáz Vince
Egyre többen ajánlanak fel Maros megyében is házat, lakást vagy lakrészt, szálloda-, illetve panziószobát az Ukrajnából menekülő családok számára. Az ideérkezők akár véglegesen is letelepedhetnek egyes falvakban.
2022. március 02., 15:562022. március 02., 15:56
Maros megyében a mezőtóháti polgármester felhívást intézett az Ukrajnából Romániába menekülő családokhoz, hogy amennyiben hajlandók megtenni ekkora távolságot, a községben tíz család talál lakást, ahol ideiglenesen tartózkodhatnak a háború végéig, de aki nem szeretne visszatérni, az maradhat végleg, le is telepedhet a mezőségi faluban.
– mondta az ezernél is kisebb lélekszámú, mezőségi község polgármestere, Ovidiu Oltean, aki a Suceava megyei prefektushoz fordult, hogy ha van rá lehetőség és igény, irányítsanak Maros megyébe is családokat, mert szívesen látják őket.
Iulian Sîrbu polgármester azt kérte a segíteni vágyó személyektől, vállalkozóktól, hogy a hivatalban, a 0265-771280-as telefonszámon jelezzék, hány személyt, vagy családot tudnak pontosan befogadni, hogy összesíthessék a város kapacitását, és megszervezhessék a Segesvárra érkező menekültek ellátását, elhelyezését. A szálláslehetőség mellett sokan tisztálkodási szerekkel, tartós élelmiszerrel, palackozott vízzel, hálózsákokkal, takarókkal, meleg ruhával segítik a menekülteket. Az adományokat a polgármesteri hivatal szociális igazgatósága segít összegyűjteni, hogy aztán célba juttathassa.
Marosvásárhelyen a városháza szociális igazgatósága a Vöröskereszttel közösen gyűjt adományokat, akárcsak a marosszentgyörgyi szociális gyógyszertár, amely a Vöröskereszttel együtt várja a magánszemélyek, vállalkozók adományait: a tartós élelmiszer és palackozott víz mellett gyermek- és női fehérneműt, pelenkát, tisztasági betétet, szappant, sampont, tusfürdőt, törölközőt. Maros megyében az adománygyűjtés és lakhatási felajánlásokat a prefektusi hivatal és a vészhelyzeti felügyelőség összesíti és irányítja. Így ha valaki adománnyal támogatná a menekülteket vagy szállást tudna biztosítani számukra, a 0265-269661-es és a 0265-269662-es telefonszámokon, valamint a dispecerat@isumures.ro e-mail-címen jelentkezhet pontos adatokkal.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
A páciensek nem maradhatnak ellátás nélkül akkor sem, amikor nem működik az elektronikus egészségügyi kártyák rendszere, hangsúlyozta egy panasz nyomán a Székelyhonnak a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
szóljon hozzá!