
Időnként már kicsinek bizonyult a fesztivál helyszíne
Fotó: Haáz Vince
Felülmúlta a szervezők várakozását a VIBE Fesztivál látogatottsága, hiszen 15 ezerrel többen buliztak idén, mint tavaly. Rés Konrád Gergely fesztiváligazgató csaknem 50 ezres látogatottságról számolt be, így szerinte jelen struktúrájában „megtelt a fesztivál”.
2019. július 08., 19:492019. július 08., 19:49
Míg a múlt évi marosvásárhelyi VIBE Fesztivál négy napján 33 870 látogatót számoltak, idén csaknem 15 ezerrel többen buliztak a fesztiválon, összesen 48 760-an – tudtuk meg Rés Konrád Gergelytől, a VIBE fesztiváligazgatójától.
– mondta a Székelyhonnak a fesztiváligazgató. Hozzátette, most adódtak először olyan problémáik, hogy néha kicsinek bizonyult a Blue Arena vagy kevés volt a mosdók, zuhanyzók száma, ezért időközben pótolni kellett azokat. „Az a szerencse, hogy jó idő volt, így a fedett Blue Arena mellett még három másik zenei helyszín is működött éjszaka, esős időben viszont nem lett volna elegendő a tér. De az a jó, hogy ilyen problémákkal kell foglalkoznunk. Ha ez a kihívás, akkor az jó jel” – fogalmazott Rés Konrád Gergely.
A szervezők konkrét felmérést is készítenek a fesztiválozókról, és bár ennek kiértékelése még nem történt meg, a fesztiváligazgató azt már elárulta, hogy
Fotó: Haáz Vince
Továbbra is egy diáktalálkozó, aminek tervezték, így főleg a magyar középiskolások és egyetemisták látogatják, de míg tavaly a fesztiválozók 80 százaléka 16 és 24 év közötti volt, idén némileg nőtt az átlagéletkor, azt már látják. Nyilván a legtöbb fesztiválozó továbbra is Marosvásárhelyről érkezik, hiszen számukra van közel a bulihelyszín, de emellett a nagyobb erdélyi városok fiatalságát sikerült elérni, szép számban jöttek Kolozsvárról, Brassóból és Székelyudvarhelyről is.
A fesztivált értékelve a főszervező elmondta, úgy érzik, a zenei összeállítás nagyon jól sikerült idén, ütőképes felhozatalt tudtak összehozni, és folyamatosan azon dolgoznak, hogy a fesztiválozók nappali programja is egyre gazdagabb legyen.
Fotó: Haáz Vince
– fejtette ki.
Fotó: Haáz Vince
A VIBE szervezői most a Maros-parton a fesztiválhelyszín szétszerelésével vannak elfoglalva, Rés Konrád Gergely szerint ez az egyik legnehezebb része a szervezésnek, de reméli, négy nap alatt a végére érnek.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
Összesen 214 oszlófélben lévő bölény-, bivaly-, szarvas- és őztetemre bukkantak Récekeresztúr község bölényfarmján a Kolozs megyei prefektúra tájékoztatása szerint.
Közös nyilatkozatot fogadtak el az erdélyi magyar pártok és nemzeti tanácsok Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében. A nyilatkozat egyebek mellett a választójog és kisebbségi ügyek kapcsán rögzíti az álláspontjaikat.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott határozatával jóváhagyta 1200 új mentőautó beszerzésének finanszírozását.
Magyarország külhoni ifjúsági fővárosaként Gyergyószentmiklós több mint 130 eseménynek ad otthont az év során. A hivatalos programsorozat március 20–21-én indul útjára.
A kabinet csütörtöki ülésén első olvasatban megvitatott sürgősségi kormányrendeletet értelmében a fiatalok, a kiszolgáltatott helyzetű személyek és a tartósan munkanélküliek munkaerőpiacra való belépésének támogatását célzó intézkedéseket hoz a kormány.
Legkésőbb év végéig be kell üzemelni az uniós támogatással kiépült Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatását, amelyre csütörtökön írták alá a szerződést a nyertes konzorciummal.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
szóljon hozzá!