
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Átfogó közúti ellenőrző akciót tartottak a Hargita megyei rendőrök a hétvége folyamán a megyei közutakon. Az ellenőrzés nem volt hiábavaló: két ittas, és egy felfüggesztett jogosítvánnyal közlekedő személy is rendőrkézre került. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétvégét összesítő közleményét szemléztük.
2024. február 12., 14:122024. február 12., 14:12
Pénteken délelőtt egy felfüggesztett jogosítvánnyal közlekedő férfit csíptek el a rendőrök Csíkszeredában. Az 52 éves férfi ellen
Szombat éjszaka egy ittas sofőr akadt fenn a rendőrök rostáján, ezúttal Zetelakán. A helybéli férfi a 138-as megyei úton közlekedett autóval, amikor a rendőrök megállították. Az ellenőrzés során alkoholszondával tesztelték az illetőt, amely 0,50 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből. A hatóságiak ittas vezetés miatt eljárást indítottak ellene.
A vasárnap éjszaka sem telt eseménytelenül Csíkszeredában: 2 óra körül egy, az úttesten cikk-cakkban haladó autóra lettek figyelmesek a rendőrök, azonnal meg is állították. Az autót vezető 35 éves férfi alkoholszagot árasztott.
A csíkszeredai férfi ellen is eljárást indítottak alkoholos befolyásoltság alatt történő vezetés miatt.
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
szóljon hozzá!