
Egy ideig még nem lesz vége a télnek. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az évszaknak megfelelő hőmérsékletre és jelentős mennyiségű csapadékra számíthatunk a következő két hétben az ország egész területén. Emellett havazásra és jégképződésre szóló figyelmeztetés van érvényben.
2019. január 21., 17:142019. január 21., 17:14
2019. január 21., 17:312019. január 21., 17:31
Havazásra, havas esőre és jegesedésre vonatkozó figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország szinte egész területére. A szakemberek szerint
– szemlézi az előrejelzést az Agerpres.
A Bánsági-hegyekben, a Déli-Kárpátokban, Olténia északi és nyugati részén, a Bánság déli részén, valamint Északnyugat-Munteniában jelentősebb mennyiségű friss hó hullhat. A hegyekben megélénkül a szél, 65-80 km/órás széllökések várhatók.
Erdélyben január végéig nagyjából az évszaknak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk, január 23-a és 25-e között ennél valamelyest enyhébb idő (nappal 3-7, éjszaka mínusz 3 és plusz 1 Celsius-fok) lesz – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 21-e és február 3-a közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
A Bánságban, a Körösök vidékén és Máramarosban a hónap végéig az évszaknak megfelelő hőmérsékleti értékek várhatók, január 23-a és 25-e között ennél néhány Celsius-fokkal melegebb (nappal 3-7, éjszaka mínusz 2 és nulla Celsius-fok) lesz. Csapadék bármikor előfordulhat, január 23-a és 25-e között jelentősebb mennyiségű eső, havas eső hullhat.
A prognózis a readingi (Anglia) székhelyű Középtávú Időjárás Előrejelzések Európai Központjának (ECMWF) adatai alapján készült.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
szóljon hozzá!