Fotó: Pinti Attila
Már nincs sok hátra a magyar miniszterelnök hagyományos, tusványosi beszédéig, az Olt-partot pedig ellepte a tömeg. Úgy fest, hogy a kormányfő idei látogatása román nacionalista zavargások nélkül, rendezetten fog zajlani, a rendőrség pedig mindent megtesz, hogy minden lehetséges veszélyforrást elhárítsanak a beszéd idejére.
2024. július 27., 10:022024. július 27., 10:02
A Tusnádfürdőn átvezető út már órákkal a beszéd előtt zsúfolttá vált, a diáktáborba vezető útkereszteződésnél rendőrök irányították a forgalmat.
A fél 11-kor kezdődő beszéd előtt egy órával már pakolni is alig lehetett, emiatt több utcában dugó alakult ki. A beléptetés viszont annál gördülékenyebben zajlik,
Ugyanis az előzetes bejelentéssel ellentétben szombaton reggel nem csak azok léphettek be a tábor területére, akik korábban már regisztráltak.
Fotó: Pinti Attila
A nap hétágra süt, a Tusványosra tartó emberáradat pedig megállíthatatlanul érkezik, a tusványosi önkéntesek pedig fehér kalapokat osztogatnak az Orbán Viktor előadására érkezőknek. A tömeg között jelentős számban vannak rendőrök és csendőrök is.
Fotó: Pinti Attila
Közben az ortodox templom környékén is várakozik egy csapat csendőr, vélhetően a tavalyi incidenst előznék meg, amely során a szélsőségesen nacionalista megmozdulásairól híres Nemzet Útja és az Ortodox Testvériség tagjai próbálták megzavarni a beszédet. Idén azonban nagyon úgy tűnik, hogy Mihai Tîrnoveanu csak az internetes uszítás mellett marad, egy évvel ezelőtti fellépését nem ismétli meg.
Bár saját bevallása szerint a fokozott tusványosi rendfenntartói jelenlét miatt nem fogja a helyszínen provokálni a magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője, azért interneten keresztül folytatja az uszítást.
Fotó: Pinti Attila
Háztartási melléképületek gyulladtak ki Backamadarason szombaton reggel, jelentős anyagi kár keletkezett.
Három tűzesetből kettő halálos áldozatot követelt szombat reggel Kovászna megyében – adja hírül közleményében a Kovászna megyei tűzoltóság.
A mindig hétvégére eső húsvéti és pünkösdi szabadnapokat is beleértve hét hosszú hétvégéjük lesz idén a romániai munkavállalóknak, az első négynapos minivakáció szombaton kezdődött.
Az Anna, Hanna mellett a Bence és a Magor is népszerű keresztnév volt Székelyudvarhelyen 2024-ben, ám Derien, Terka, Melody, valamint Áden, Merse és Sion név is szerepel az anyakönyvezett keresztnevek listáján.
Újévi túrára hívják Kovászna város sportolni vágyóit szombaton. Az útvonal rövid és könnyű, ezért egészen a kisgyerekektől az idősekig mindenkinek ajánlják.
Senkit nem kellett petárda okozta baleset miatt ellássanak a Hargita Megyei Mentőszolgálat munkatársai szilveszterkor. Noha alkohol okozta panaszok miatt kaptak hívásokat, a mentőszolgálat vezetője szerint viszonylag csendes volt az elmúlt pár nap.
Először szervezik meg a szárhegyiek a káposztalé-kóstoló versenyt, amelyet a Szárhegyi Káposztaházában tartanak vasárnap. Jó hangulatú közösségi rendezvény formálódik.
Lépésben halad a forgalom a Prahova-völgyén, az 1-es jelzésű országúton (DN1) – figyelmeztet pénteken délután a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja.
Pénteken 15.38-kor leállították a vasúti forgalmat a fehéregyházi vasútállomáson és környékén, mivel egyik tartálykocsiból benzin kezdett folyni – közölte a román állami vasúttársaság (CFR).
Az ünnepi időszak lejártával sokan a szabadba mennének a hétvégén, különböző Facebook-csoportokban a Hargita megyei sípályák nyitva tartásáról érdeklődnek a téli sportok szerelmesei. Összegyűjtöttük hát ezek programját.
szóljon hozzá!