Látványában erősödött, lendületében maradt, üzenetében pedig örökérvényű az István, a király Székelyföldi Nagyprodukció, amely 2022-ben második évadához érkezett. A szólisták a színpadon, a stábtagok a háttérben, a kórustagok a lelátókon, a táncosok a játéktéren készülnek, szívüket-lelküket beleadva, újra maradandót alkotni. Az augusztus 20–24. közötti öt előadásra az összes jegy elkelt – jelentették be a szervezők a csütörtöki sajtótájékoztatójukon.
2022. augusztus 18., 18:272022. augusztus 18., 18:27
2022. augusztus 18., 18:282022. augusztus 18., 18:28
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Látványában erősödött, lendületében maradt, üzenetében pedig örökérvényű az István, a király Székelyföldi Nagyprodukció, amely 2022-ben második évadához érkezett. A szólisták a színpadon, a stábtagok a háttérben, a kórustagok a lelátókon, a táncosok a játéktéren készülnek, szívüket-lelküket beleadva, újra maradandót alkotni. Az augusztus 20–24. közötti öt előadásra az összes jegy elkelt – jelentették be a szervezők a csütörtöki sajtótájékoztatójukon.
2022. augusztus 18., 18:272022. augusztus 18., 18:27
2022. augusztus 18., 18:282022. augusztus 18., 18:28
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, valamint Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke egy sajtóséta keretében mutatta be a készülő produkciót, valamint a kulisszákat, de előtte a színpadon,
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Sepsiszentgyörgy polgármestere büszkeségét fejezte ki, hogy egy ilyen nagyszabású produkciót honosíthat meg Sepsiszentgyörgy.
– mondta el a jelenlevőknek. A polgármester azt is elárulta, hogy az előadásokra minden jegy elkelt.
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
A székelyföldi nagyprodukció egy erős kulturális erőtér, Kovászna Megye Tanácsa pedig támogatja a Háromszéken tudatosan építkező kulturális-szellemi erőtér mozgatóit intézményei és rendezvényei által – fejtette ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke az esemény kapcsán.
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Orza Călin rendező-koreográfus úgy fogalmazott, az új arcok új perspektívákat is hoznak.
„A régi arcokkal újra találkozni ezért újdonság, mert megbizonyosodunk afelől, hogy amit oly sok áldozattal tavaly létrehoztunk, hatása van, és ha tavalyról idénre is át tudjuk menteni ezt a hatást, akkor a jövőben is lesz létjogosultsága a produkciónak. Egy rendezőnek ez erőt és inspirációt ad. Kisebb cserék vannak, de ők új lendületet hoztak – ez inspirált engem, hogy új impulzusokat építsek be a darabba.
– zárta gondolatait a rendező.
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Ezt követően, Dancs Zsolt producer körbevitte a sajtó képviselőit a produkció helyszínéül szolgáló Sepsi Arénában, betekintést engedve a színpad mellett, mögött és alatt zajló részletekbe, bekísérte őket az öltözőkbe, megmutatta a próbatermeket, és felengedte őket a háromszintes színpadra is, amelyet a rockzenekar, a szimfonikusok, a szólisták és a táncosok laknak be majd estéről estére. Dancs mesélt arról, hogy
Az augusztus 19-i főpróbát, a szervezők meghívására, több mint húsz hátrányos helyzetű gyermek nézi meg. A produkció munkáját idén 44 önkéntes, 68 stábtag és háttérmunkás segíti, összesen 335 ember munkája érik be augusztus 20-án.
Az előadás a mű szerzői jogait képviselő Zikkurat Színpadi Ügynökség és a Melody Kft. ötlete alapján és az ők engedélyükkel jött létre.
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Fotó: István a Király Székelyföldi Nagyprodukció
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
szóljon hozzá!