
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Noha nem jelentősen, de mindenik járványmutató javult péntekhez képest, a szombaton közzétett adatok szerint.
2022. május 21., 15:282022. május 21., 15:28
2022. május 21., 15:592022. május 21., 15:59
320 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában péntek óta, 14 381 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport szombati tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 484 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 905 859-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 13,08 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,97 millió antigéngyorstesztet végeztek, péntek óta a tesztek 2,2 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 2,9 százalék volt).
Jelenleg 629 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 99 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 39 kiskorú van, közülük senkit sem ápolnak intenzív osztályon.
Egy nap alatt 7 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, közülük három személy korábban hunyt el a vírussal összefüggésbe hozható okok miatt, csak később vezették be a nyilvántartásba. Velük 65 651-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Hargita megyében 0,1;
Maros megyében 0,29;
Kovászna megyében 0,14 ezrelék.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
szóljon hozzá!