
Fotó: Román Rendőrség/Facebook
Több mint 16 millió szál csempészett cigarettát és közel 500 kilogramm dohányt foglaltak le a rendőrök az év első három hónapjában – számolt be a Román Rendőrség szombati tájékoztatása alapján az Agerpres.
2025. április 26., 16:362025. április 26., 16:36
2025. április 26., 16:372025. április 26., 16:37
A közlemény szerint január 1-je és március 31-e között a rendőrség csempészet miatt 127 büntetőeljárást indított, amelyekben összesen 175 személy ellen indult vizsgálat.
Az említett időszakban a rendőrök 99 akciót szerveztek a dohánytermékek csempészetének a felszámolására, és ezek során
A rendőrök 142 bűncselekményt állapítottak meg és 282 bírságot róttak ki összesen 2.556.822 lej értékben – olvasható még a közleményben.
Az év első három hónapjában több mint 3600 személy ellen rendelt el valamilyen kényszerintézkedést a rendőrség.
A Román Rendőrség szombati közleménye szerint a január elseje és március 31-e között lefolytatott akciók nyomán összesen 3652 személy ellen hoztak kényszerintézkedést.
Március végén 7498 személy volt kényszerintézkedés alatt, közülük 1206 házi őrizetben, 6292 hatósági felügyelet alatt (31 óvadék ellenében) – közölte még a rendőrség.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
Itt a vizsgaidőszak. Kávé, jegyzetek, éjszakázás – ismerős? Most megéri megállni egy pillanatra, mert a Székelyhon játékra hív, ahol nemcsak a tanulási szokásaidat oszthatod meg, hanem értékes nyereményeket is bezsebelhetsz.
Többéves előkészületek után nemsokára elkezdődhetnek az első munkálatok a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató tervezett közműfejlesztési óriásberuházása során. Tavaly kiderült, a projekt két részre oszlik a pénzügyi korlátok miatt.
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
szóljon hozzá!