
Márk Endre, Szászrégen polgármestere: önerőből nem sikerülne elvégezni az iskolafelújítást
Fotó: Haáz Vince
Iskolaépületek bővítésére és korszerűsítésére, sportteremépítésre, művelődési otthon felújítására nyert pályázatot öt Maros megyei település. A fejlesztési minisztérium több mint 44 millió lejt juttat Maros megyének.
2021. március 17., 18:142021. március 17., 18:14
2021. március 17., 18:542021. március 17., 18:54
Újabb Maros megyei fejlesztésekről írt alá szerződést a fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter. Az összesen 44 millió lej értékű beruházásokkal öt Maros megyei település – két kisváros és három község – fejlődését segíti a Cseke Attila által vezetett tárca.
A 2014–2020-as Regionális Operatív Program keretében kiutalt támogatásból Marosludas 7,6 millió lejt kap a városi művelődési ház felújítására és felszerelésének bővítésére.
Szászrégenben a Petru Maior Szakközépiskola modernizálására és felszerelésére fordíthatnak nyolcmillió lejt.
Fehéregyháza község 15,1 millió lejből újíthatja fel a községközpont, illetve a hozzá tartozó Bún település általános iskoláját.
Mezőpanit község egy multifunkcionális tornaterem építésére kap kormánytámogatást 6,9 millió lej értékben.
Dózsa György község a Rákosi Lajos Általános Iskola bővítésére és javítására fordíthat 6,5 millió lejt.
Márk Endre, Szászrégen polgármestere a Székelyhon érdeklődésére elmondta, a Petru Maior Szakközépiskola teljes főjavítására pályáztak, hiszen már nagyon le van lakva az épület. „Óriási segítséget jelent számunkra ez a támogatás, hiszen önerőből nem tudnánk elvégezni a felújítási munkálatokat” – hangsúlyozta az elöljáró, akitől megtudtuk, hogy most a műszaki tervek készülnek, aztán következhet a versenytárgyalás a kivitelezőkkel.
– mondta Márk Endre.
Dózsa György községközpontjában az 1–8. osztályos magyar tannyelvű iskolából nagyon hiányoztak a különféle laboratóriumok – magyarázta lapunknak Iszlai Tibor polgármester, aki kérdésünkre elmondta, a támogatásból kémia-, fizika- és biológialaboratóriumokat szeretnének létrehozni és berendezni, hogy
A másik dolog, ami nagyon hiányzott a községből, az a sportterem. Mivel nem áll módjukban két tornatermet építeni mind a két iskolának, a magyar és a román tannyelvűnek is, ezért egy jól felszerelt modern tornaterem épül a községközpontban. „Iskolabuszunk is van, ami lehetővé teszi, hogy az egyik iskolából öt perc alatt átszállítsuk a gyerekeket a tornaterembe, ezért nem gond, ha a két iskola egy sporttermet fog majd használni” – magyarázta a polgármester.
Köztudott, hogy Kézdivásárhely nemrég felújított ikonikus épületébe a Céhtörténeti Múzeum költözik át. De a Székely Katonanevelde mikor nyílhat meg teljes egészében a nagyközönség előtt? – faggattuk Dimény Attila muzeológust, intézményvezetőt.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
szóljon hozzá!