
Fotó: Pinti Attila
Több mint 38,1 millió lejt hagyott jóvá Kovászna Megye Tanácsa legutóbbi tanácsülésén a helyi önkormányzatoknak költségvetésük kiegyensúlyozására. Az összeg a becsült jövedelemadó 6 százaléka, amelyről a megyei tanács rendelkezik – jelezte a megyei önkormányzat sajtószolgálata.
2023. január 13., 12:312023. január 13., 12:31
2023. január 13., 12:322023. január 13., 12:32
A háromszéki községi önkormányzatok 200 és 500 ezer lej közötti összegeket kaptak, míg Sepsiszentgyörgy 17,5 millió lejt, Kézdivásárhely 4,22 millió lejt, Kovászna 2,69 millió lejt, Barót 1,78 millió lejt, Bodzaforduló 500 ezer lejt kap ebből a keretből.
„A kézdivásárhelyi kórház számára 225 ezer lejt adtak össze a térség helyi önkormányzatai, míg Erdővidéken ily módon a Baróti Városi Kórház számára 130 ezer lej gyűlt össze, amellyel kiegészítettük a városok költségvetéseit” – nyilatkozta Tamás Sándor, Kovászna Megye tanácsának elnöke.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
szóljon hozzá!