Hirdetés
Hirdetés

Mikulásvonat, online koncert és ünnepi vásár is lesz Csíkszeredában

Új helyszínen a város karácsonyfája és adventi koszorúja. Színes programokkal készül a városvezetés az ünnepekre •  Fotó: Pinti Attila

Új helyszínen a város karácsonyfája és adventi koszorúja. Színes programokkal készül a városvezetés az ünnepekre

Fotó: Pinti Attila

A járványügyi intézkedések betartása mellett is bő programkínálattal készül Csíkszereda városvezetése az adventi és karácsonyi időszakra. Az adventi gyertyagyújtásba a hagyományoktól eltérően ezúttal élő közvetítés formájában lehet bekapcsolódni.

Korpos Attila

2020. november 27., 16:532020. november 27., 16:53

Korodi Attila polgármester pénteki sajtótájékoztatóján kiemelte, ebben a válságos időszakban sem feledkezhetünk meg arról, hogy a remény segítségével tudunk túllépni minden nehézségen. „Ebben a hitben szervezzük meg az adventi időszakot. Fontos számunkra, hogy a város lakosságával közösséget alkotva tudjuk meggyújtani a központi parkban elhelyezett koszorún a gyertyákat, és ünnepélyes keretet adjunk a karácsony közeledtének” – jelezte. 

Sógor Enikő alpolgármester tudatta, méltóbb helyszínnek találták a központi parkot a város adventi koszorújának és karácsonyfájának elhelyezésére. „Úgy érzem, soha nem volt még ennyire nagy szükség arra, hogy a következő időszak rítusait együtt élje meg a város. Habár az érvényben levő intézkedések megnehezítik a jelenlétet, mi mégis színes programokkal készülünk decemberre” – mondta. A központi park mellett egyébként a Majláth Gusztáv Károly téren is karácsonyfát állítanak.

Hirdetés

Advent négy vasárnapján délután 17 órakor tartják a már hagyományossá vált gyertyagyújtást egyházi elöljárók és környéki templomok kórusainak jelenlétével.

A városvezetés nem javasolja, hogy fizikailag is jelen legyenek az érdeklődők, ellenben arra buzdítanak, hogy a városháza Facebook-oldalán élőben kövessék a nagyjából húsz perces ünnepélyes alkalmakat.

Az adventi programokért felelős Prigye Kinga a városháza részéről elmondta, a karácsonyfára kézműves, helyileg készített díszek kerültek fel. Ennek kapcsán elhangzott, hogy a városban a két karácsonyfa – a korábbi évek gyakorlata szerint – az ünnepi időszakot követően nehéz sorsú családokhoz fog kerülni tüzelőanyagként. Kiderült, Mikulás napját is szeretnék ünnepélyessé tenni: december 5-én biciklis Mikulások fognak édességet osztogatni a városban a gyerekeknek, délután pedig szintén a városháza Facebook-oldalán Mikulás-koncert lesz élőben követhető. 

December 4–11. között Mikulásvonat közlekedik majd a központi park körüli sétányokon – a várható nagy érdeklődés miatt félóránként lehet majd kipróbálni.

A promenádon egy kisebb ajándékbeszerző vásárteret alakítanak ki december 5-én és 19-én. 

Korodi rámutatott, a következő években is a központi park lesz a karácsonyi fő helyszín. „Már idén kis házikókat állítunk fel, ahol forralt borral, teával, kürtős kaláccsal várjuk az érdeklődőket. Áldott adventi időszakot kívánunk a városlakóknak, legyen ez a hónap a belső megújulás időszaka” – fűzte hozzá a városvezető.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 10., szerda

Egy baleset, 17 segítségnyújtás, 16 riasztás két nap alatt

A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.

Egy baleset, 17 segítségnyújtás, 16 riasztás két nap alatt
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Kétórás figyelmeztető tiltakozásba kezdenek a törvényszéki orvosok

Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.

Kétórás figyelmeztető tiltakozásba kezdenek a törvényszéki orvosok
2026. június 10., szerda

Marad az árréskorlátozás, a képviselőház is megszavazta

A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.

Marad az árréskorlátozás, a képviselőház is megszavazta
2026. június 10., szerda

Oana Gheorghiu: A TAROM adóssága meghaladja a teljes vagyonát

A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.

Oana Gheorghiu: A TAROM adóssága meghaladja a teljes vagyonát
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Kovászna megyére is érvényes a most kiadott árvízriasztás

Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.

Kovászna megyére is érvényes a most kiadott árvízriasztás
2026. június 10., szerda

Szerdán is erősödött a lej

Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.

Szerdán is erősödött a lej
Szerdán is erősödött a lej
2026. június 10., szerda

Szerdán is erősödött a lej

2026. június 10., szerda

Az APIA támogatást is befolyásolhatja a kiskérődzők pestise

A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.

Az APIA támogatást is befolyásolhatja a kiskérődzők pestise
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Magasabb az uniós átlagnál a munkanélküliségi ráta Romániában

Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.

Magasabb az uniós átlagnál a munkanélküliségi ráta Romániában
2026. június 10., szerda

Viharos időjárás várható csütörtöktől az ország nagy részén

Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.

Viharos időjárás várható csütörtöktől az ország nagy részén
2026. június 10., szerda

Negatív maradt a természetes szaporulat Romániában áprilisban

Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.

Negatív maradt a természetes szaporulat Romániában áprilisban
Hirdetés