
Az ünnepek alatt kevesebb autóbusz fog közlekedni
Fotó: Haáz Vince
Több változás várható a marosvásárhelyi Közszállítási Vállalat autóbuszainak programjában az ünnepek alatt, ezekről érdeklődtünk az illetékeseknél.
2024. december 23., 13:272024. december 23., 13:27
December 23-án, hétfőn még a megszokott program szerint közlekednek az autóbuszok Marosvásárhelyen és a peremtelepüléseken, de kedd estétől már ünnepi menetrend lép életbe.
A közszállítási vállalt képviselője, Balizs István a sajtónak elmondta, a hivatalos szabadnapokon a városi autóbuszok vasárnapi program szerint szoktak közlekedni, de a év végi ünnepek alatt ehhez képest is lesznek változások. Ami a legfontosabb:
December 27-én, pénteken megszokott hétköznapi program érvényes, mint ahogy december 30-án, hétfőn is. December 31-én, kedden, az év utolsó napján is hétköznapi program lesz érvényben este 8 óráig, amikor leállnak az autóbuszok és január elsején, 13 órakor indulnak csak újra útnak.
Érdemes odafigyelni a menetrendre, hogy ne kelljen sokat várakozni
Fotó: Haáz Vince
Az illetékes elmondta, hogy bár január 6-tól sokan visszatérnek már munkába, érdemes odafigyelni arra, hogy január 6. és 7. hivatalos szabadnap, így akkor is vasárnapi program szerint fognak közlekedni Marosvásárhelyen az autóbuszok.
A marosvásárhelyi autóbuszok menetrendje megtalálható a közszállítási vállalat honlapján. Az ünnepi időszakban Marosvásárhelyen mikulász-busz is közlekedik.

Év végéig lehet Mikulás-busszal utazni Marosvásárhelyen. A gyerekek ingyen próbálhatják ki és fedezhetik fel a különleges élményt.
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
szóljon hozzá!