
Maroskecénél van csomópont, Marosludasra is kérnek
Fotó: Haáz Vince
Helyszíni méréseket, felméréseket végez a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) Marosludas határában, annak érdekében, hogy kialakítsanak egy autópálya-csomópontot. A telektulajdonosokat arra kérik, hogy a szakemberek számára biztosítsanak hozzáférést a területekhez.
2024. február 28., 18:582024. február 28., 18:58
A Maros megyén áthaladó A3-as autópálya terve valamikor a 2010-es évek elején készült el, és akkor – nem tudni milyen elgondolásból – úgy rajzolták meg a nyomvonalat, hogy Marosludast elkerülte az autópálya, és nem biztosítottak volna le- és felhajtási lehetőséget sem a helyiek, sem a környékbeliek számára. A Marosludasnál kisebb Radnótnál azonban van csomópont, és Marosludastól nyolc kilométerre, Maroskecénél is.
Aztán több politikus és a közlekedésügyi miniszter is járt a pálya építése során Marosludason, és többen megígérték – legutóbb tavaly augusztusban Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter –, hogy lesz marosludasi fel- és lehajtó. Amint azt Kiss István marosludasi alpolgármester korábban elmondta,
A CNAIR a héten levélben értesítette a marosludasi önkormányzatot, hogy meghosszabbította a helyszínen elvégzendő felmérések határidejét, és megvizsgálják azt is, hogy a csomópontot pontosan hol lehet kialakítani. Korábban azt ígérték, hogy 2023. végéig végzik el a terep felmérését és a tervek elkészítését, de ezt a határidőt idén decemberig meghosszabbították.
Az országos társaság azt írja, hogy topográfiai méréseket, földtani tanulmányokat fognak végezni, illetve átvizsgálják a szóban forgó területet azért is, hogy ne maradjanak a földben régi lövedékek, töltények. Mindezért
A közleményből kiderült, hogy az év végéig elvégzendő helyszíni felmérések alapján készül majd el a megvalósíthatósági tanulmány.
Jelentős drágításra készülnek a marosvásárhelyi taxisok, azt tervezik, hogy kilométerenként két lejjel emelik a fuvardíjat. Nincs könnyű dolguk, hiszen Marosvásárhelyen két riválisuk is van, akik változó, kedvezményes díjszabással szállítanak.
Az utolsó bruttó fizetés 65 százalékának megfelelő bírói nyugdíjat és a nyugdíjkorhatár 15–20 évig tartó fokozatos emelését tartja kívánatosnak a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) alelnöke.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) lezárta egy Argeș megyei mulatós előadó ügyében folytatott vizsgálatát, és összesen 1,612 millió lej eltitkolt jövedelmet állapított meg. A román sajtó úgy tudja, a tegnap Olaszországban elfogott Dani Mocanuról van szó.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
Tovább emelkedtek az üzemanyagárak az országban, egyes benzinkutaknál – Székelyföldön is – a gázolaj ára már meghaladta a 8 lejt is literenként.
A kormány nem számol áfaemeléssel a 2026-os állami költségvetés összeállításakor – jelentette ki egy keddi szakmai rendezvényen a pénzügyminiszter.
Lakossági bejelentés nyomán keresett és talált megoldást a marosvásárhelyi városháza annak a családnak, akik három és egyéves gyerekekkel éjszakáztak a szabad ég alatt. Ideiglenesen az éjjeli menedékhelyen vannak, szociális bérlakást kapnak.
Az Adrian Kreiner nagyszebeni üzletember meggyilkolásával vádolt három férfi közül kettőt kedden a Fehér megyei törvényszék súlyos gyilkosságért életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt, míg a harmadikra távollétében 30 év börtönbüntetést szabtak ki.
Az élőszavas mesélés fejleszti a gyereket, mert nem kap készen mindent, mint a tévében. Ha ő maga képzeli el a történetet, akkor a meséből saját élményt és értéket teremt. A marosvásárhelyi Stefánia óvoda idén is megszervezte mesemondó délelőttjét.
Meghalt a temesvári gyermekkórházban egy 17 éves lány. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
szóljon hozzá!