
Az uszoda látványterve. Rögös út vezet a megvalósításhoz
Miután több mint egy évtized stagnálás után ismét beindulni látszott a kézdivásárhelyi uszoda építésének ügye, múlt év végén újabb akadály gördült az útba: a közbeszerzés második helyezettje megfellebbezte az Országos Befektetési Társaság (CNI) döntését, a pert február 1-jén tárgyalja a bukaresti táblabíróság.
2023. január 07., 21:022023. január 07., 21:02
Az uszoda építésének története hosszú évekre nyúlik vissza: építéséhez 2006-ban láttak hozzá, ám 2008-ban leálltak a munkálatok. 2021 augusztusában végül a kormány az építés folytatásáról döntött. „A mai döntéssel a kézdivásárhelyi közösségnek egy régi vágya teljesül, több mint tíz év után a sportkomplexum sorsa kimozdulhat a holtpontról” – fogalmazott akkor Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
A versenytárgyalás eredményéről és a fejleményekről Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere nyilatkozott lapunknak. „Már régen alá kellett volna írni a szerződést. Megvolt az amúgy is nagyon hosszúra nyúlt közbeszerzés, a résztvevő cégek ugyanis több kérdést is felvetettek. A CNI döntése értelmében a nyertes egy tordai cégcsoport lett. Ám az első és második helyezett ajánlata között mindössze 80–85 ezer lej különbség volt, és a másodikként végzett besztercei konzorcium 2022. december 29-én, éppen a fellebbezési időszak lejárta előtt az Óvásokat Elbíráló Országos Tanácsához (CNSC) benyújtotta panaszát. Remélem, a bíróság 2023. február 1-jén döntést hoz, és nem húzzák az időt évekig. Hátha tavasszal munkához láthatnának” – adott hangot reményének az elöljáró.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!