
A csíkcsomortáni verstábor. A magyarság fennmaradásának ügyét szolgálja. Archív
Fotó: Sándor Csilla
Mihályi Magdolna, a székelyföldi verstábor alapítója kapja a 2020-as Tamási Áron-díjat – közölte a Tamási Áron Közalapítvány szerdán az MTI-vel.
2020. szeptember 16., 12:272020. szeptember 16., 12:27
2020. szeptember 16., 16:292020. szeptember 16., 16:29
A közlemény szerint Mihályi Magdolna férjével, a 2016-ban elhunyt Varga Sándor rádiós szerkesztővel közösen hívta életre tíz évvel ezelőtt Csíkcsomortánban a magyarországi és határon túli fiatalok számára meghirdetett verstábort.
A díjat a kultúra és a művészeti élet olyan személyiségeinek ítéli oda a Tamási Áron Közalapítvány, akik az író szellemében a magyarság és más népek békés együttélését, a magyarság fennmaradásának ügyét szolgálják.
A díjat hagyományteremtő szándékkal 2019-ben adták át először Tamási Áron születésnapján, szeptember 20-án az író szülőfalujában, Farkaslakán.
A járvány okozta utazási szigorítások miatt az idei díj átadására jövőre lesz lehetőség – olvasható a közleményben, amely kitér arra is: az alapítvány kuratóriumának tagjai a díjazottal közösen szeptember 20-án megkoszorúzzák Tamási Áron budapesti lakhelyénél, az Alkotás utca 51/B számú ház falán elhelyezett emléktáblát. Az ünnepségen jelen lesz a székelyföldi verstábor két állandó művészmentora, Kubik Anna és Rubold Ödön is.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
szóljon hozzá!