
Fotó: Haáz Vince
„Nemet mondunk az egyenlőtlenségre! Egyforma fizetéseket akarunk! A megyei tanács diszkriminál minket!” – ilyen és hasonló feliratú táblákkal vonultak kedden a Maros megyei tanács épülete elé tiltakozni a gyermekvédelmi igazgatóságon dolgozók.
2024. október 08., 14:582024. október 08., 14:58
Hétfőn Csíkszeredában, kedden Marosvásárhelyen hívta tagjait a közintézmények elé az Acord szakszervezet. Marosvásárhelyen kedden délben a megyei tanács és prefektúra épülete elé vonultak a tiltakozók.
Az Acord szakszervezet tagjai azt sérelmezték, hogy nagy különbségek vannak ugyanazon beosztásban dolgozó alkalmazottak között. Példaként említették, hogy
ami szerintük elfogadhatatlan. Követelik, hogy a megyei tanács üljön tárgyalóasztalhoz velük és emelje meg azokat a fizetéseket, amelyek most méltánytalanul alacsonyak.
A szakszervezetiek azt is kérték, hogy a megyei tanács képviselői járjanak közben a kormánynál, hogy ott vizsgálják felül a hivatásos nevelőszülőkre vonatkozó döntéseket. Állításuk szerint az idén augusztusban hozott előírások miatt az elkövetkező időszakban sok hivatásos nevelőszülő elvesztheti munkáját, és az általuk nevelt gyermekek otthon nélkül maradhatnak.
Fotó: Haáz Vince
A Székelyhon megkeresésére a Maros megyei önkormányzat sajtóirodája közölte, az Acord szakszervezet az év folyamán több alkalommal is megkereste a megyei önkormányzatot, bérnövelést követelve a szakszervezethez tartozó alkalmazottak számára. A bérnövelések és egyenlőtlenségek kapcsán tudni kell, hogy a Maros megyei tanács alárendeltségében dolgozó alkalmazottak bérezését különböző jogszabályok szabályozzák. Így
Ez azt is jelenti, hogy a Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság esetében a szakapparátushoz tartozó alkalmazottak béremeléséről a megyei tanács dönt a vonatkozó jogszabályok alapján, a szociális központok alkalmazottainak bérnöveléséről viszont a kormány.
Fotó: Haáz Vince
Ebből adódóan történhet meg, hogy
A sajtóirodától megtudtuk azt is, hogy 2023 folyamán a megyei tanács hozott egy határozatot, amellyel ezek a bérkülönbségek ki voltak egyenlítve. A mostani különbségek a 2024-es év folyamán kormányrendelettel jóváhagyott bérnövelésekből adódnak. A szociális és egészségügyi szféra számára a kormány márciusban növelte a béreket, a Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság szakapparátusához tartozó személyeknek azonban nem növekedtek a bérei, ebből adódik az Acord szakszervezet által említett bérkülönbség.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
A ChatGPT-től kértek és kaptak jogi tanácsokat büntetés elkerülésére azok a román vasutasok, akiket hálókocsijegyekkel való üzérkedéssel vádol a bukaresti törvényszék ügyészsége.
A kormány mentesíti a kiszolgáltatott betegeket a betegszabadság első napjára járó juttatás megvonását előíró intézkedés alól – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
A kormány korszerűsíteni készül a vállalatok támogatási rendszerét, illetve új finanszírozási elveket és módszereket vezet be – jelentette ki a gazdaságélénkítő csomagot ismertető csütörtöki sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!