
Az óvodások és kisdiákok maszkhasználata mellett érvelt a miniszterelnök. Archív
Fotó: Haáz Vince
Nem ért egyet Ludovic Orban miniszterelnök a Hargita megyei önkormányzat elnökének ama javaslatával, hogy a zöld forgatókönyvet alkalmazó megyékben ne legyen kötelező a védőmaszk viselése az óvodások és az elemi osztályokba járók számára.
2020. szeptember 20., 16:262020. szeptember 20., 16:26
2020. szeptember 20., 16:322020. szeptember 20., 16:32
Számos visszajelzést, orvosi igazolást, beszámolót kapott arra vonatkozóan, hogy az óvodások és elemi osztályosok számára a maszk viselete kevésbé indokolt – jelezte Facebookon Borboly Csaba. A Hargita megyei önkormányzat elnökét ezek után az érdekelte, hogy az Európai Unió szintjén mi a gyakorlat – állítása szerint tizenegy év alatt szinte sehol sem használnak maszkot. Ennek megfelelően azzal a kéréssel állt elő, hogy
A Hargita megyei önkormányzat elnöke ígéri, a témában javaslatot terjesztenek be a minisztériumhoz.
A vasárnap Jászvásáron tartózkodó miniszterelnök azonban azt mondta, nem értenek egyet a javaslattal – írja az Agerpres hírügynökség. „Nekünk
kiegészítve a többi intézkedéssel, mint a kézfertőtlenítés, a fizikai távolságtartás, a személyi higiénia” – fogalmazott. Hozzátette, a gyerekek szófogadók, betartják a szabályokat, ugyanakkor nem érti, „miért kell egyeseknek a szabályok be nem tartására uszítaniuk”.
„Vállalják majd ők a felelősséget, ha megbetegednek a gyerekek és otthon továbbadják a vírust? Vállalják a felelősséget egy ilyen óriási kockázatért? Ami minket illet, nem érthetünk egyet egy ilyen javaslattal” – nyomatékosította Ludovic Orban miniszterelnök.
A közigazgatási reformról szóló sürgősségi rendelet hamarosan megjelenik a Hivatalos Közlönyben – jelentette be szerdán a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Több mint 50 alkalommal riasztották a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat február 20–24. között. A bevetések főként elsősegélynyújtási feladatokat jelentettek.
Egy 800 milliméter átmérőjű fővezeték hibásodott meg Marosvásárhelyen a Szabadi utca térségében, ennek javítása miatt zavaros víz folyhat a csapokon.
Hargita megyében először szerveznek óvóhelyre vonulási gyakorlatot a polgárvédelem hetén. Február 26-án és március 4-én Tusnádfürdőn és Székelyudvarhelyen szimulálják a lakosság kimenekítését. Mindeközben a megye tűzoltóságai nyílt napokra készülnek.
Slatina polgármestere a szerencsejátékok működését betiltó határozattervezetet készül benyújtani a városi tanács elé.
A szerdán elfogadott törvénytervezet szerint a szexuális agresszióért vagy kizsákmányolásért elítélt, és emiatt nyilvántartásba vett személyek nem dolgozhatnak iskolákban, kórházakban, idősotthonokban, szociális, testnevelési és sportközpontokban.
A tanügyi szakszervezetek a Cotroceni-palota előtt tüntetnek szerdán, mert fel akarják hívni a figyelmet arra, hogy az oktatási rendszerben dolgozók nem értenek egyet a költségvetési hiány csökkentésére hozott politikai intézkedésekkel.
A betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) elindítása óta eltelt több mint két évben több mint 8,9 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és több mint 647 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
Csapadékos időre, az ország jelentős részén havazásra, a hegyekben hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Több mint harminc házkutatási parancsot hajtottak végre szerdán a hatóságok egy sportfogadási bundabotrány kapcsán. Huszonegy embert állítottak elő és hallgattak ki.
6 hozzászólás