A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem akadémiai közösségének decemberi döntése értelmében Tonk Márton filozófust választották a felsőoktatási intézmény rektorává. Ő a Székelyhon Tv legújabb műsorának vendége, akivel többek között folytonosságról és tervekről beszélget Rostás Szabolcs műsorvezető.
2021. február 26., 12:002021. február 26., 12:00
2021. február 26., 12:182021. február 26., 12:18
A kolozsvári kar korábbi dékánjának, a szenátus volt elnökének fő célkitűzései között szerepel a doktori iskola beindítása és a negyedik, sepsiszentgyörgyi kar létrehozása. Esetében mondhatni családi hagyománynak számít ez a magas rangú akadémiai tisztség, édesapja, néhai Tonk Sándor ugyanis a Sapientia első rektora volt.
Tonk Márton többek között arról beszél Székelyhon Tv-nek adott interjúban, pontosan hol is tart a húsz éve alapított, a magyar állam támogatásával működő egyetem, illetve melyek a céljai rektorként.
Miután a marosvásárhelyi magyar orvos- és gyógyszerészképzés önállóságának ellehetetlenítése miatt többször felmerült, hogy a Sapientia keretében lehetne működtetni ezt a területet, Tonk Márton ennek esélyére, lehetőségére is választ ad.
A rektor ugyanakkor arról is beszél a Nézőpontban, van-e esély arra, hogy a magyar állam támogatásával működő egyetemet a román állam is finanszírozza.
A Tonk Márton rektorral készült interjút pénteken 12 órától tekinthetik meg a Székelyhon Tv YouTube-csatornáján.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
1 hozzászólás