Az egyik legösszetettebb ágazat, a környezetvédelem, vízgazdálkodás és az erdészet irányítását látja el a tavaly decemberi választások nyomán létrejött koalíciós kormányban Tánczos Barna. Románia környezetvédelmi minisztere a Nézőpont vendége.
2021. február 05., 12:002021. február 05., 12:00
A tárcavezetőre többek között olyan feladatok várnak, mint a korszerű hulladékgazdálkodás megteremtése, a hatékony vadgazdálkodás – beleértve a medvék okozta gondok – megoldása vagy az illegális fakitermelés felszámolása. Hogy milyen stratégiát követ e téren, arról magát Tánczos Barnát faggatja ezen a héten a Székelyhon Tv. A Nézőpont című műsorban a környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter elmondja a véleményét, arról hogy
A tárcavezető elmondja, valóban húszmillió köbméterre rúg-e a Romániában évente illegálisan kitermelt faanyag mennyisége, hogyan lehet megálljt parancsolni a törvénytelen erdőirtásnak, és miként segít ebben a törekvésben a faanyag automatikus követésére szolgáló rendszer (SUMAL) új, februárban működésbe lépett változata.
Bár a szelektív hulladékgyűjtés is égető probléma, ez még gyerekcipőben jár az országban, Tánczos Barna elmagyarázza, miként lehet felgyorsítani a folyamatot. A tárcavezető arról is nyilatkozik, miként lehet megállítani a folyószennyezést, tisztábbá tenni élővizeinket.
A környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszterrel készült interjút pénteken 12 órától tekinthetik meg a Székelyhon Tv Youtube-csatornáján.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
2 hozzászólás