
Zsombori: fontos lett volna a felsőboldogfalviaknak a tömegközlekedés modernizálása
Fotó: Barabás Ákos
Nem érti Felsőboldogfalva polgármestere, hogy a fenyédi önkormányzat mellett miért nem vette be őket is a székelyudvarhelyi városvezetés abba a projektbe, amely során elektromos buszok vásárlása és töltőállomások kialakítása érdekében fognak pályázni.
2022. május 13., 13:312022. május 13., 13:31
2022. május 13., 13:322022. május 13., 13:32
A csütörtöki soron kívüli önkormányzati ülésen jelentette be Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester, hogy Fenyéd községgel partnerségben kívánnak pályázni hat elektromos busz megvásárlása és több töltőállomás kialakítása érdekében. Áfamentesen 16,2 millió lej értékű projektről van szó, amelyhez önrészt sem kell biztosítani.

Energiamegtakarítás szempontjából fontos felújításokért pályázna a székelyudvarhelyi önkormányzat több épület esetében, továbbá hat elektromos busz és töltőállomások érdekében is szeretnének támogatást igényelni Fenyéd vezetőségével közösen.
A városvezető szerint Felsőboldogfalva vezetőségével is felvették a kapcsolatot, hogy partnerséget kössenek a közös támogatásigénylésért, ám végül adminisztratív okok miatt nem jártak sikerrel. Az történt ugyanis, hogy a község önkormányzati képviselői nagyon gyorsan hoztak egy helyi határozatot, amely szavatolta volna az együttműködést, ám Gálfi állítása szerint csak ezután lett véglegesítve a pályázat feltételrendszere, így nem volt megfelelő a kiállított dokumentum.
Amúgy a székelyudvarhelyi polgármester szerint mindegy is volt, hogy mely településsel lépnek partnerségbe, a lényeg, hogy legalább egy községgel társulhassanak, hiszen másképp nem pályázhatnak.
Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester lapunknak hangsúlyozta,
Ez már csak azért is fontos, mert nagyon közel vannak Székelyudvarhelyhez, így sokan ingáznak a városba. Nagy segítség lenne számukra, ha modern tömegközlekedési eszközökkel juthatnának el úti céljukhoz.
Zsombori elmondása szerint a székelyudvarhelyi városvezetés május 3-án kereste fel a felsőboldogfalvi önkormányzatot, hogy tájékoztassák őket a pályázati lehetőségről.
Néhány nap elteltével azonba közölte velük Gálfi Árpád, hogy a pályázati lehetőséget véglegesítették, változások történtek, így mégsem tudják bevenni a projektbe Felsőboldogfalvát, hiszen nem megfelelő a meghozott határozatuk.
Zsombori Levente szerint nem voltak akkora mértékű módosítások a pályázati kiírásban, hogy az általuk meghozott határozat ne felelt volna meg a célnak. Az külön dühíti, hogy meg sem nézték az említett dokumentumokat a székelyudvarhelyi szakemberek, csak egyszerűen rossznak titulálták, és
„Szerintem mondvacsinált okok miatt voltunk kizárva. Az lett volna a legegyszerűbb, ha fel sem hív Gálfi, ha nem akar partnerséget kötni, hiszen mi dolgoztunk ezért” – szögezte le. Hozzátette, községük elsősorban azért csatlakozott a székelyudvarhelyi városvezetés által tavaly bejelentett közösségi fejlesztési társuláshoz – amely egy metropoliszövezet létrehozását szavatolja –, hogy könnyebb legyen pályázni a tömegközlekedés modernizálása érdekében.
– fogalmazott csalódottan.
A duális szakképzés támogatását célzó PNRR-s beruházásoknak több mint felét leállította a kormány. Három székelyföldi projekt közül kettő – a csíkszeredai és a sepsiszentgyörgyi – forrás nélkül maradt, a marosvásárhelyi beruházás folytatódhat.
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
szóljon hozzá!