
Zsombori: fontos lett volna a felsőboldogfalviaknak a tömegközlekedés modernizálása
Fotó: Barabás Ákos
Nem érti Felsőboldogfalva polgármestere, hogy a fenyédi önkormányzat mellett miért nem vette be őket is a székelyudvarhelyi városvezetés abba a projektbe, amely során elektromos buszok vásárlása és töltőállomások kialakítása érdekében fognak pályázni.
2022. május 13., 13:312022. május 13., 13:31
2022. május 13., 13:322022. május 13., 13:32
A csütörtöki soron kívüli önkormányzati ülésen jelentette be Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester, hogy Fenyéd községgel partnerségben kívánnak pályázni hat elektromos busz megvásárlása és több töltőállomás kialakítása érdekében. Áfamentesen 16,2 millió lej értékű projektről van szó, amelyhez önrészt sem kell biztosítani.

Energiamegtakarítás szempontjából fontos felújításokért pályázna a székelyudvarhelyi önkormányzat több épület esetében, továbbá hat elektromos busz és töltőállomások érdekében is szeretnének támogatást igényelni Fenyéd vezetőségével közösen.
A városvezető szerint Felsőboldogfalva vezetőségével is felvették a kapcsolatot, hogy partnerséget kössenek a közös támogatásigénylésért, ám végül adminisztratív okok miatt nem jártak sikerrel. Az történt ugyanis, hogy a község önkormányzati képviselői nagyon gyorsan hoztak egy helyi határozatot, amely szavatolta volna az együttműködést, ám Gálfi állítása szerint csak ezután lett véglegesítve a pályázat feltételrendszere, így nem volt megfelelő a kiállított dokumentum.
Amúgy a székelyudvarhelyi polgármester szerint mindegy is volt, hogy mely településsel lépnek partnerségbe, a lényeg, hogy legalább egy községgel társulhassanak, hiszen másképp nem pályázhatnak.
Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester lapunknak hangsúlyozta,
Ez már csak azért is fontos, mert nagyon közel vannak Székelyudvarhelyhez, így sokan ingáznak a városba. Nagy segítség lenne számukra, ha modern tömegközlekedési eszközökkel juthatnának el úti céljukhoz.
Zsombori elmondása szerint a székelyudvarhelyi városvezetés május 3-án kereste fel a felsőboldogfalvi önkormányzatot, hogy tájékoztassák őket a pályázati lehetőségről.
Néhány nap elteltével azonba közölte velük Gálfi Árpád, hogy a pályázati lehetőséget véglegesítették, változások történtek, így mégsem tudják bevenni a projektbe Felsőboldogfalvát, hiszen nem megfelelő a meghozott határozatuk.
Zsombori Levente szerint nem voltak akkora mértékű módosítások a pályázati kiírásban, hogy az általuk meghozott határozat ne felelt volna meg a célnak. Az külön dühíti, hogy meg sem nézték az említett dokumentumokat a székelyudvarhelyi szakemberek, csak egyszerűen rossznak titulálták, és
„Szerintem mondvacsinált okok miatt voltunk kizárva. Az lett volna a legegyszerűbb, ha fel sem hív Gálfi, ha nem akar partnerséget kötni, hiszen mi dolgoztunk ezért” – szögezte le. Hozzátette, községük elsősorban azért csatlakozott a székelyudvarhelyi városvezetés által tavaly bejelentett közösségi fejlesztési társuláshoz – amely egy metropoliszövezet létrehozását szavatolja –, hogy könnyebb legyen pályázni a tömegközlekedés modernizálása érdekében.
– fogalmazott csalódottan.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
szóljon hozzá!