
Kedd délután is hasonló kép fogadta a Dózsa György úton áthaladókat. Archív
Fotó: Haáz Vince
Erős ammóniaszag terjengett Marosvásárhelyen kedden a délutáni órákban. Három óra körül a város főterén is érezni lehetett a szúrós, összetéveszthetetlen bűzt.
2020. január 07., 18:502020. január 07., 18:50
2020. január 07., 18:512020. január 07., 18:51
Torkot kaparó ammóniaszag terjengett Marosvásárhelyen az Azomureș vegyipari kombinát közelében lévő városrészekben a kedd délutáni órákban. Tizenöt óra körül már a főtér közelébe ért az összetéveszthetetlen bűz, amelyet minden vásárhelyi felismer.
Sokan hívták fel a vegyipari kombinátot is, válaszokra várva a kérdéseikre: mi okozza ezt a szúrós szagot, miért ennyire erős, meddig kell még visszafojtani a levegővételt Marosvásárhelyen?
Az Azomureș vegyipari üzem sajtóosztálya délután reagált is a kérdésekre: „A sajtó és a nyilvánosság kérésére bejelenthetjük, hogy az Azomureș vegyipari kombinát egyik létesítményében folyamatban van az ammónia-termelés elindítása. Ez az oka annak, hogy ammóniaszag érzékelhető, de nem veszélyezteti a lakosságot vagy az üzem alkalmazottait.”
Cikkünk megjelenésekor már enyhült a szag a városban.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
szóljon hozzá!