
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Még vizsgálódnak a hatóságok a 28 éves, szülei által 10 éven keresztül fogvatartott, szellemi fogyatékos baróti lány ügyében. Az áldozatot jelenleg a pszichiátriai osztályon gondozzák, és a gyermekvédelem a kiutalását követő hogyan továbbra keresi a megoldásokat – nyilatkozta a sajtónak Szász Katalin, a Kovászna Megyei Gyermekvédelmi Igazgatóság aligazgatója.
2023. április 14., 18:532023. április 14., 18:53
2023. április 14., 18:542023. április 14., 18:54
A lábától fogva a szekrényhez láncolta 28 éves szellemi fogyatékos lányát egy baróti házaspár – derült ki április 6-án. A fogvatartással gyanúsított szülőket először őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásba helyezeték – számoltunk be korábban.

A baróti városi rendőrség április 4-én szállt ki egy baróti lakáshoz, ahol információik szerint láncra kötve tartottak egy nőt – írja az Agerpres hírügynökség a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatására hivatkozva.
A fogva tartott lányt az ügyben eljáró hatóságiak pszichiátriára szállították. A lány kiutalását követően két lehetséges megoldás jöhet szóba a szakember szerint:
„Még folyamatban van a belső kivizsgálás. A lányt jelenleg a pszichiátrián kezelik, és minket az érdekel, a továbbiakban ki gondoskodik majd róla. Kell tisztáznunk, hogy találunk-e olyan hozzátartozót, aki gondját viselné. Még az is kérdéses, a szülőkkel mi történik, szabadon engedik-e őket, ezzel kapcsolatban nem tudunk egyelőre semmit.
– fejtette ki Szász Katalin, hozzátéve, hogy a tíz év alatt, amíg szülei fogságában élt a lány, az általa képviselt intézmény nem végzett ellenőrzést az ügyben.
„Ha egyszer valakit súlyosan sérültnek nyilvánítanak, és ezt az állapotot állandónak minősítik, onnantól nem vizsgálják felül az illető egészségügyi vagy szociális állapotát, kivéve, ha valaki panaszt emel az ügyben, vagy amennyiben a sérült személy állapota súlyosbodik és egy családtag az újraminősítés céljából értesít bennünket.
– részletezte a gyermekvédelmi igazgatóság helyettes vezetője.
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
Idén is töretlen népszerűségnek örvendett a Rádió GaGa Mikulásváró rendezvénye Székelyudvarhelyen: péntek délután több száz apróság várta szüleivel, nagyszüleivel a piros ruhás jótevőt a Riverside bevásárlóközpont melletti téren.
Kicsik és nagyok, szülők, nagymamák, baráti társaságok vették birtokukban pénteken este Marosvásárhely főterét, ahol megnyílt a karácsonyi vásár, felkapcsolták a díszkivilágítást. Idén sikerült helyivé és eredetivé tenni az ünnepi pillanatokat.
A sepsiszentgyörgyi motorosok idén is piros köpenyre cserélték a bőrkabátot, hogy szebbé tegyék az ünnepet a városban és környékén lakó gyerekek számára. A motoros Mikulások ezúttal a főtéri karácsonyfa körül is tettek egy kört.
Kihirdette pénteken Nicușor Dan államfő az úgynevezett Nordis-törvényt, amely egyebek mellett felső határt szab a lakásvásárláskor fizetett előlegnek.
A legfelsőbb bíróság tagjai pénteken egyhangúlag úgy döntöttek, hogy megtámadják az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.
Nem engedik be a tömbházba a lakókat, amíg tart az ellenőrzés, egy csíkszeredai tömbházban ugyanis gázszivárgás gyanúja miatt hívták ki a hatóságokat pénteken este.
szóljon hozzá!