
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Támogatást biztosít a kormány az étkezési krumplit, valamint csemegeszőlőt termesztőknek – írja az RMDSZ közleménye alapján az Agerpres hírügynökség.
2022. június 16., 19:152022. június 16., 19:15
A kabinet csütörtöki döntése értelmében a krumplira hektáronként 200 euró, csemegeszőlőre hektáronként 1200 euró támogatást igényelhetnek a gazdák.
„Fontos, hogy ezzel a támogatással bátorítsuk a hazai krumpli- és csemegeszőlő-termesztést, hogy az emberek helyben megtermelt terményeket fogyasszanak. A kidolgozás alatt álló agrárstratégia keretében ugyanakkor támogatásokat fogunk előirányozni a termények raktározására is, így egész évben hozzáférhetők lesznek a belföldön termesztett zöldségek és gyümölcsök” – nyilatkozta Barabási Antal Szabolcs RMDSZ-es mezőgazdasági államtitkár.
Azok a krumplitermesztők jogosultak a támogatásra, akik legalább 0,3 hektáron termelnek burgonyát, és hektáronként legalább 15 tonna termésük van, amelyből legalább 6 tonnát értékesítenek november 29-ig.
A csemegeszőlőre járó támogatásra azok a gazdák nyújthatnak be igénylést, akik legalább 0,1 és legtöbb 10 hektáron termesztenek étkezési célra szánt szőlőt, és legalább 6 tonnát állítanak elő hektáronként.
Az erre szánt támogatási keretösszeg terményenként maximum 3 millió euró, amelyet a mezőgazdasági minisztérium idei költségvetéséből különítenek el.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este a Digi24-nek nyilatkozva kijelentette, hogy a kormány fontos lépéseket tett a költségvetési egyensúly megteremtése és a deficit csökkentése érdekében, de a lényeges reformok még nem valósultak meg.
Sorin Grindeanu hétfő este Temesváron kijelentette, hogy az országos minimálbér emeléséhez továbbra is ragaszkodik a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormánykoalícióban.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványról szóló szavazás eredménye azt a benyomást keltheti, hogy a koalíció működésképtelen, de valójában nem bénult meg a döntéshozatal.
Az ország legnagyobb részében fagypont alá csökkent a hőmérséklet keddre virradóan, a legalacsonyabb hőmérsékleteket azonban Székelyföldön mérték. Csíkszeredában mínusz 9 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Jelentősen nő jövő év elejétől az ingatlanok helyi adója, ha a vonatkozó, államelnöki kihirdetésre váró törvény a jelenlegi formájában lép érvénybe. Cikkünkből megtudhatja azt is, hogyan számíthatja ki lakása adóját.
Megszavazta hétfőn a szenátus a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt. Nem mondok le – jelentette ki a miniszter az indítvány elfogadását követően.
Menesztette az érintett egység menedzserét az a bukaresti fogászati klinika, ahol novemberben egy kétéves kislány halt meg mélyaltatásos beavatkozás közben. A belső vizsgálat szerint a rendelő végleges engedély nélkül működött.
Călin Georgescu volt elnökjelölt és Horațiu Potra zsoldosvezér hétfőn először találkoztak annak a pernek az előkészítő tárgyalásán, amelyben az alkotmányos rend megdöntésének kísérletével vádolják őket.
Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, illetve Csíkszentdomokos, Bögöz és Zetelaka községekben is kaptak el ittas, illetve jogosítvány nélkül vezető embereket a rendőrök az elmúlt hétvégén.
Megállt a szíve és leállt a légzése a 74 éves férfinak, aki hétfőn délután egy kútba esett Nagycsergeden. A férfit a kiérkező mentőegységek újraélesztették.
szóljon hozzá!