
Archív
Fotó: Pál Árpád
Idén is megrendezik a Mézes Napokat Székelyudvarhely központjában. A hétvégén a Márton Áron téren lehet kóstolni, vásárolni a méhek és méhészek által készített különböző finomságokból.
2017. október 17., 19:292017. október 17., 19:29
2017. október 17., 19:302017. október 17., 19:30
Szombaton 9 órakor, vasárnap pedig 10 órakor nyílik a vásár, amelyen színes programmal várják az érdeklődőket. Az első napon 10 órakor a tavalyi mézkirálynő és egyik udvarhölgye a mézlovagok kíséretében levonulnak a ferences templomig, ahol megáldják a mézet, majd Örösi Pál Zoltán volt udvarhelyi méhész Kossuth Lajos utcai emléktáblájánál koszorúznak. A Patkóban 12 órakor kezdődő hivatalos megnyitón Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere, Borboly Csaba, Hargita megye önkormányzatának elnöke és Sebestyén Csaba parlamenti képviselő szólal fel. Délután fél kettőtől a vásár végéig várják a gyerekeket mézzel kapcsolatos alkotásaik bemutatására, illetve
Mindemellett rendeznek mézevőversenyt is. Szombaton 18 órakor, vasárnap pedig 17 órakor zárulnak a programok – tájékoztattak a szervezők.
A rendezvényre három székely mézlovagrend, a házigazda udvarhelyszékieken kívül a csíkszékiek és háromszékiek, valamint hat magyarországi, a Söjtör és Térsége Ambrozia Mézlovagrend, a Palóctáj, Berettyóújfalu, a gyulai Göndöcs Benedek Mézlovagrend, a székesfehérvári Szent István Mézlovagrend és a Bajai Mézlovagrend érkezik.
Kimozdulni látszik a holtpontról a Lot 3-ként ismert, közel 50 kilométernyi útszakaszt magába foglaló útrendszer felújításának ügye Hargita megyében – számolt be erről Facebook-oldalán Bíró Barna Botond.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Európa újra mozizni megy! címmel, tizedik alkalommal rendezik meg az egyik legnagyobb összeurópai filmünnepet. A november 23-ára kitűzött 10. Európai Art Mozi Napon a sepsiszentgyörgyi Művész mozi is teret ad az idei filmtermésnek.
Állásfoglalást juttattak el a Székelyhonhoz az erdővidéki pedagógusok, akiket egy általunk is közölt szülői panasz háborított fel. ,,Elszomorító, hogy odáig jutottunk, hogy a szülők nem szövetségest látnak a pedagógusban, hanem ellenséget” – írják.
Jobb a Tega köztisztasági vállalat által ajánlott módon megszabadulni a kukákba nem férő hulladéktól, még ha fizetni is kell érte, mert a bírság sokkal borsosabb – hívja fel a figyelmet a háromszéki hulladékgazdálkodási cég.
Nem néz derűs jövő elé Hargita Megye Tanácsa, főleg ami a jövő évi beruházásokat illeti. Az európai uniós finanszírozású projektek mellé ugyanis legalább 80 millió lej önrészt kellene előteremteni. Egyelőre még kérdéses, hogy honnan.
Két személy sérülésével járó baleset történt Marosvásárhelyen, a segesvári úton. A balesetet követően a közlekedés félsávon, váltakozva haladt az érintett útszakaszon.
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere beadta a jelentkezését, megpályázza az RMDSZ városi szervezetének elnöki tisztségét. A függetlenként megválasztott polgármester szerint ez a város érdekét szolgálja.
Horațiu Potra zsoldosvezért csütörtökön egy dubaji járaton visszahozták az országba, a rendőrök az Otopeni repülőtéren vették át, hogy három társával együtt börtönbe szállítsák.
Két ezüst minősítést hozott a svájci nemzetközi sajtversenyről a Caritas Vidékfejlesztés Pricske nevű sajtja. Bronz minősítéssel értékelték a nyárádszeredai Gabriella, illetve az újtusnádi Bömbi tejfeldolgozó egy-egy készítményét is.
szóljon hozzá!