
Mesejáték és közösségi színház van terítéken. Új bemutatók a társulatnál
Fotó: Veres Nándor
Két egymást követő bemutatóra készül a Csíki Játékszín. A társulat sajtótájékoztatón számolt be a színdarabok részleteiről, ahol elhangzott az is, az elmúlt években népszerű tematikákat igyekeztek továbbvinni.
2021. október 13., 16:032021. október 13., 16:03
Budaházi Attila rendezésében a Torzonborz, a rabló című mesejáték október 20-án kerül műsorra. A rendező elmondása szerint a darabot először mutatják be magyar nyelven.
– fogalmazott a rendező, aki szívesen ajánlja a produkciót kisgyerekes családoktól egész a felnőtt korosztályig. Kosztándi Zsolt színész – aki Torzonborz szerepében fog feltűnni – azt méltatta, hogy a társulat az elmúlt években több sikeres meseelődást készített, amelyekben ő is mindig megtalálta a helyét és azonosulni tudott a mesék légkörével. A délelőtt 10 órától kezdődő, egy órás bemutatón frissen végzett színész is fel fog tűnni Nagy Gellért személyében.
A közösségi színházi előadás műfaját jeleníti meg Bartalis Gabriella Kilencvenegy című előadása, október 22-én. A rendező közölte, a környékbeli emberekkel készült 39 interjú alapján állt össze a színdarab, amelyek hétköznapi történeteket, gondolatokat emelnek színházi térbe.
– közölte a darab kapcsán a rendező, amelyben az alkotási folyamat a két évvel ezelőtti, Ásókapa című színdarabéhoz hasonlít leginkább. „Körülbelül száz oldalnyi jegyzet készült, amelyeket improvizációs helyzetekké kellett átalakítani a színészekkel.
– ezt már Dálnoky Réka dramaturg tette hozzá. Kozma Attila, a színdarabban feltűnő szereplő értékelte, a színésznek az improvizálás egy olyan tudás, amit mindig is használ, ebben a darabban pedig ez hatványozottan megtörténik.
Fotó: Veres Nándor
Óhatatlanul is feltevődött az újságírói kérdés, hogy a fertőzöttségi arány növekedésével hogyan néz szembe a társulat a bemutatók szempontjából.
– tudatta Kosztándi Zsolt. Elhangzott az is, hogy országos szinten a tavalyi évben a Csíki Játékszín társulata lépett a legtöbbször színpadra. Az október 22-i bemutatóra 19 órától a színház Hunyadi László Kamarateremben fog sor kerülni.
A jelenleg érvényben levő intézkedések szerint félházas kihasználtság és védőmaszk használata van előírva, további információk a társulat közösségi oldalán érhetők el.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
szóljon hozzá!