
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal új, modern rendszert vezet be, amely mérni fogja a teherautók súlyát a város bejáratainál – olvasható a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal bejegyzésében.
2025. március 13., 14:452025. március 13., 14:45
A Kolozsvár és Segesvár felől érkező teherautók súlyát is mérni fogják Marosvásárhely bejáratainál
egy új rendszer segítségével.
A polgármesteri hivatal bejegyzése szerint ez segít megvédeni az utakat a túlterheléstől, meghosszabbítja az úttest élettartamát, csökkenti a javítási költségeket és kényelmesebbé teszi a közlekedést. Marosvásárhely az elsők között alkalmazza ezt a technológiát, amelyet már az autópályákon is használnak.
Arra kérik a sofőröket, hogy tartsák be a súlykorlátozásokat minden közúton, hogy elkerüljék a büntetéseket, és hozzájáruljanak a biztonságosabb közlekedéshez.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Cătălin Predoiu belügyminiszter vasárnap kijelentette, hogy elvben nem támogatja a tilalmakat, így a kiskorúak online tartalmakhoz való hozzáférésének megtiltását sem.
Rendkívül hideg időjárásra, kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország teljes területére. Hargita és Kovászna megyében is erősen lehűl az idő.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
szóljon hozzá!