
Felfüggeszthetik a tanítást az iskolákban, ha úgy döntenek a hatóságok. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Mérlegeli a vészhelyzeti bizottság az oktatási intézmények bezárásának lehetőségét – nyilatkozta hétfőn Ludovic Orban ügyvivő miniszterelnök, hozzátéve azonban, hogy egy ilyen intézkedés alapos előkészítést igényel, nem lehet könnyen meghozni – írja az Agerpres.
2020. március 09., 16:382020. március 09., 16:38
Az ügyvivő kormányfő rámutatott, több szempontból is meg kell fontolni egy ilyen lépést, az iskolák esetleges bezárása ugyanis egyrészt megzavarná az oktatási folyamatot, másrészt arra is kell gondolni, mi történik azokkal a gyerekekkel, akiknek a felügyeletét nem tudják megoldani a szülők.
„Vajon van minden családban egy nagytata vagy nagymama, anya vagy apa, aki nem dolgozik?
– fogalmazott.
Orban hangsúlyozta, az intézkedés megbeszélése szerepel a vészhelyzeti bizottság napirendjén, a fenti okoknál fogva azonban komoly mérlegelésre van szükség.
Elfogtak a rendőrök négy embert, aki hamis 100 eurós bankjeggyel fizetett kedd késő este az egyik szolnoki gyorsétteremben – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán az MTI-vel.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Románia szerdán megkapta az Európai Bizottság (EB) SAFE védelmi hitelkeretéből folyósított első, 2,5 milliárd eurós összeget – közölte az uniós végrehajtó testület.
A tanügyi szakszervezetek és a Sanitas is elutasította szerdán a közalkalmazotti bértörvénytervezet legutóbbi változatát, hangsúlyozva, hogy a bejelentett módosítások ellenére az alapvető problémák továbbra is megoldatlanok maradtak.
A szenátus szerdán újratárgyalta a 2026-ban 859 barnamedve megelőző célú kilövését lehetővé tevő törvényt, és elutasította Nicușor Dan államfő kifogásait.
Elfogadta szerdán a képviselőház a közigazgatási törvénykönyv módosítását, amely az összeférhetetlenségi szabályok tekintetében megszünteti a közigazgatási intézmények szerződéses alkalmazottainak a köztisztviselőkkel azonos elbírálását.
Medve tépte le egy autó hátsó lökhárítójának egy részét a Transzfogarasi úton, miközben a jármű egy autósorban állt. A jelenetet egy másik, arra közlekedő autós videóra vette és feltöltötte az internetre.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint minél előbb szükség van egy teljes jogkörrel rendelkező kormányra, amely rendeleteket hozhat és költségvetés-kiigazítást tud végrehajtani.
Meghalt életének 84. évében Nádas Péter író szerda reggel 8 órakor gombosszegi otthonában - közölték a művész Facebook-oldalán a család kérésére.
szóljon hozzá!