
Illusztráció
Fotó: Gettyimages
Több mint 36 tonna és 6500 liter mérgező növényvédő szert foglalt le a rendőrség az ország 23 megyéjében és a fővárosban végzett ellenőrzések nyomán, több mint 100 személy ellen indítottak eljárást – tájékoztat az Országos Rendőr-főkapitányság.
2017. május 23., 15:472017. május 23., 15:47
A közlemény szerint az országos szintű ellenőrző akció március 15-e és május 17-e zajlott. Az akcióban Bukarestben, illetve Arad, Argeş, Bákó, Bihar, Botoşani, Brăila, Buzău, Călăraşi, Konstanca, Dâmboviţa, Dolj, Galac, Giurgiu, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Olt, Prahova, Szatmár, Teleorman, Temes, Tulcea és Vaslui megyében bejegyzett, növényvédő szerek forgalmazásával foglalkozó cégeket vették górcső alá.
– számol be az Agerpres.
Emellett az észlelt kihágások miatt 65 bírságot róttak ki 107 480 lej értékben – derül ki a rendőrség közleményéből.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
szóljon hozzá!