
Medvemakett a Brassóhoz közeli barcarozsnyói dinóparkban. Az állatok védelmében
Fotó: Székelyhon
Állatvédő pártot alapított egy brassói politikus, miután korábbi pártja és a többi politikai alakulat nem támogatta állatvédő projektjeit – írja az MTI a Biz Brașov hírportál által feldolgozott közleményre hivatkozva.
2023. november 21., 09:312023. november 21., 09:31
2023. november 21., 09:392023. november 21., 09:39
A Természetért, Emberekért és Állatokért Párt (NOA) megalapítását Brassóban jelentették be. Alapítója és ügyvivő elnöke Lucian Rad, az ellenzéki Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) korábbi politikusa, állatvédő aktivista. Mint az új párt közleményében írták, szervezetük
„Úgy véljük, hogy a természet, emberek és állatok iránti érdeklődés és tisztelet kötelező minden civilizált társadalomban” – idézte a NOA közleményét a hírportál.
A párt célkitűzései között szerepel a természet- és állatvédelemmel, az emberi jogokkal kapcsolatos közpolitikák és törvénykezés javítása. Közölték: következő lépésként a helyi szervezetek is megalakulnak, és
A Romániában ismert állatvédő aktivistának számító Lucian Rad idén augusztusban lépett ki az USR-ből, és a Brassó megyei önkormányzati képviselői mandátumáról is lemondott arra hivatkozva, hogy kollégái nem támogatják állatvédő kezdeményezéseit. A politikus a brassói polgármester hivatalból is távozott, ahol önkéntes tanácsadóként dolgozott. Azt mondta,
Az USR sajnálatát fejezte ki távozása miatt, és azt állította, hogy Rad terveit az erdélyi megye nemzeti liberális párti (PNL) vezetése és a szintén PNL-s brassói alpolgármester akadályozta.
Ökológia a román politikában
Romániában két ökológiai irányultságú párt is van, a jobbközép Román Ökológiai Párt (PER) és a balközép Zöld Párt (PV), egyik sem tagja a román parlamentnek. A Zöld Pártnak ellenben az Európai Parlamentben van képviselője, és Romániából egyedüli politikai alakulatként az Európai Zöld Párt tagja.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
1 hozzászólás