
A mentorprogram résztvevői célzottan azokon a kórházi részlegeken kapnak képzést, ahol szükség lehet új munkaerőre a jövőben. Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Nagy az érdeklődés a székelyudvarhelyi kórház által első alkalommal meghirdetett mentorprogram iránt, amelyben az asszisztensi, orvosírnoki, kisegítő személyzeti munkába kaphatnak betekintést a jelentkezők, illetve gyakorlati képzést is december végéig. Úgy érzik, a betegek, a kórház, illetve a kórházi munka iránt érdeklődők számára egyaránt hasznos kezdeményezés a mentorprogram – mondta el a kórház szóvivője.
2022. szeptember 28., 08:582022. szeptember 28., 08:58
A gyógyítás, ápolás, betegellátás iránt elkötelezett fiatalok számára indít mentorprogramot a székelyudvarhelyi kórház, amelyben
Az első alkalommal meghirdetett önkéntes programba olyan fiatalok jelentkezését várják, akik asszisztensként, orvosírnokként, vagy kisegítő személyzeti alkalmazottként képzelik el a jövőjüket.
„Az ötlet abból fakadt, hogy segíti az intézményt az, ha valaki úgy jön ide, hogy van már gyakorlati előképzettsége, és tudja, hogy mi itt a feladata, nem akkor tudja meg, hogy milyen munka vár rá, miután beadta az önéletrajzát és sikeresen versenyvizsgázott az állásra. A programban betekintést kaphatnak abba, hogy milyen tevékenységekben foglalkoztatná őket az intézmény. Úgy érezzük, hogy ez hasznos a betegeknek, az intézménynek és a jelentkezőknek is, hiszen egyesek megspórolhatják a fölösleges köröket:
– beszélt a kezdeményezés létrejöttéről Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi kórház szóvivője. Hozzáfűzte, ez egy nyitás az intézmény részéről, hiszen korábban nem volt ilyen programja a kórháznak, ők ezt hasznosnak gondolják, és úgy tűnik, hogy
Jelenleg nincs személyzethiány az egészségügyi intézményben, de vannak olyan osztályok, ahol várhatóan új munkaerőre lesz szükség az elkövetkező időszakban, így a mentorprogram résztvevői célzottan ezeken a részlegeken kapnak képzést. Ez 90 százalékban gyakorlati oktatás lesz – közölte a kórház szóvivője.
A szakmai – lényegében posztliceális egészségügyi – előképzettség csak az asszisztensi munka iránt érdeklődők esetében követelmény – olyanok is jelentkezhetnek, akik még tanulnak –,
A mentorprogram december végéig tart, azt követően pedig a törvényes lehetőségeknek megfelelően
Az oktatást illetően a kórház szóvivője kérdésünkre elmondta, rugalmasan kezelik a helyzetet, azok, akik dolgoznak vagy még tanulnak, egyénileg hozzáigazíthatják a kórházi tanulást ezekhez a tevékenységekhez.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
szóljon hozzá!