Hirdetés
Hirdetés

Mentorprogramot indítanak a gyógyítás, betegellátás iránt elkötelezett fiatalok számára

A mentorprogram résztvevői célzottan azokon a kórházi részlegeken kapnak képzést, ahol szükség lehet új munkaerőre a jövőben. Képünk illusztráció •  Fotó: Thomas Campean

A mentorprogram résztvevői célzottan azokon a kórházi részlegeken kapnak képzést, ahol szükség lehet új munkaerőre a jövőben. Képünk illusztráció

Fotó: Thomas Campean

Nagy az érdeklődés a székelyudvarhelyi kórház által első alkalommal meghirdetett mentorprogram iránt, amelyben az asszisztensi, orvosírnoki, kisegítő személyzeti munkába kaphatnak betekintést a jelentkezők, illetve gyakorlati képzést is december végéig. Úgy érzik, a betegek, a kórház, illetve a kórházi munka iránt érdeklődők számára egyaránt hasznos kezdeményezés a mentorprogram – mondta el a kórház szóvivője.

Széchely István

2022. szeptember 28., 08:582022. szeptember 28., 08:58

A gyógyítás, ápolás, betegellátás iránt elkötelezett fiatalok számára indít mentorprogramot a székelyudvarhelyi kórház, amelyben

a jelentkezők – akik a program végén akár álláshoz is juthatnak – betanítását az egészségügyi intézmény szakemberei végzik el.

Az első alkalommal meghirdetett önkéntes programba olyan fiatalok jelentkezését várják, akik asszisztensként, orvosírnokként, vagy kisegítő személyzeti alkalmazottként képzelik el a jövőjüket.

Hirdetés

Mindenki számára hasznos rosta

 „Az ötlet abból fakadt, hogy segíti az intézményt az, ha valaki úgy jön ide, hogy van már gyakorlati előképzettsége, és tudja, hogy mi itt a feladata, nem akkor tudja meg, hogy milyen munka vár rá, miután beadta az önéletrajzát és sikeresen versenyvizsgázott az állásra. A programban betekintést kaphatnak abba, hogy milyen tevékenységekben foglalkoztatná őket az intézmény. Úgy érezzük, hogy ez hasznos a betegeknek, az intézménynek és a jelentkezőknek is, hiszen egyesek megspórolhatják a fölösleges köröket:

Idézet
belekóstolva a munkába azt mondják majd, hogy ez nem nekik való, másoknál viszont ez az időszak ráerősít az elképzelésükre és azt mondják, igen, ez az én pályám”

– beszélt a kezdeményezés létrejöttéről Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi kórház szóvivője. Hozzáfűzte, ez egy nyitás az intézmény részéről, hiszen korábban nem volt ilyen programja a kórháznak, ők ezt hasznosnak gondolják, és úgy tűnik, hogy

a közösség részéről is van érdeklődés a program iránt, ugyanis már a meghirdetés napján nagyon sok jelentkező benyújtotta a szükséges dokumentumokat a kórház titkárságán.

Jelenleg nincs személyzethiány az egészségügyi intézményben, de vannak olyan osztályok, ahol várhatóan új munkaerőre lesz szükség az elkövetkező időszakban, így a mentorprogram résztvevői célzottan ezeken a részlegeken kapnak képzést. Ez 90 százalékban gyakorlati oktatás lesz – közölte a kórház szóvivője.

További részletek

A szakmai – lényegében posztliceális egészségügyi – előképzettség csak az asszisztensi munka iránt érdeklődők esetében követelmény – olyanok is jelentkezhetnek, akik még tanulnak –,

az orvosírnoki, kisegítő személyzeti munka iránt érdeklődőknek nem feltétlenül kell egészségügyi szakvégzettsége legyen.

A mentorprogram december végéig tart, azt követően pedig a törvényes lehetőségeknek megfelelően

versenyvizsgát ír ki a kórház helyettesítői és végleges állásokra, amelyen a programban résztvevő és jól teljesítő jelentkezők előnyt élveznek majd.

Az oktatást illetően a kórház szóvivője kérdésünkre elmondta, rugalmasan kezelik a helyzetet, azok, akik dolgoznak vagy még tanulnak, egyénileg hozzáigazíthatják a kórházi tanulást ezekhez a tevékenységekhez.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 28., szombat

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején

Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején
Hirdetés
2026. február 28., szombat

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium

A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium
2026. február 28., szombat

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön

Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön
Hirdetés
2026. február 28., szombat

„Ha nem tanulunk nyelveket, azzal saját magunkat korlátozzuk” – egy fiatal útja Gyimesből a brassói ötcsillagos szállodáig

Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.

„Ha nem tanulunk nyelveket, azzal saját magunkat korlátozzuk” – egy fiatal útja Gyimesből a brassói ötcsillagos szállodáig
2026. február 27., péntek

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése

Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése
2026. február 27., péntek

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén

A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén
Hirdetés
2026. február 27., péntek

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve

Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve
2026. február 27., péntek

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel

Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel
2026. február 27., péntek

Átalakul a gyergyószentmiklósi lakótelep – de addig is le kell bontani több mint száz garázst

Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.

Átalakul a gyergyószentmiklósi lakótelep – de addig is le kell bontani több mint száz garázst
Hirdetés