
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Mentőhelikoptert küldtek annak a kiskorúnak a megmentésére, aki a Marosba esett kedd délben.
2019. március 26., 13:362019. március 26., 13:36
A tűzoltóság sajtószóvivője, Cristian Virag érdeklődésünkre kifejtette, eddigi információik szerint a Marosludas környékén a folyóba esett gyermeknek sikerült kiúsznia egy kis szigetre. A marosludasi tűzoltók csónakkal siettek a segítségére és közben Marosvásárhelyről a mentőhelikopter indult a megmentésére.
„A 14 éves kiskorút a mentőhelikopterrel mentették meg és szállították kórházba, kivizsgálásokra. Magánál volt és úgy tűnt, nincs komolyabb baja” – számolt be az illetékes, aki nem tudta megmondani, hogy hogyan került a kiskorú a jéghideg Marosba.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
szóljon hozzá!