
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Hárman sérültek meg egy Székelytompánál történt balesetben szerda délelőtt, egy személyt a roncsok közül kellett kiemelni, őt súlyos állapota miatt mentőhelikopter szállította kórházba – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
2023. október 04., 12:052023. október 04., 12:05
Két gépjármű ütközött össze szerda délelőtt Székelytompán (Nyárádszereda közelében). A helyszínre a nyárádszeredai hivatásos tűzoltóság műszaki mentőegysége és egy rohammentő egység is kiszállt, majd a helyszínre sietett egy intenzív terápiás rohammentő is.
A tűzoltósági közlemény három sérültről számol be, közülük egy személyt a roncsok közé szorult, őt súlyos sérülésekkel szállította kórházba a mentőhelikopter, a másik két, könnyebb sérüléseket szenvedő ellátása is megkezdődött a helyszínen.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
szóljon hozzá!