
Az elavult bútorzatot, köztük a folyósok padjait is napokon belül kicserélik
Fotó: Barabás Ákos
Teljesen megújult a székelyudvarhelyi kórház háromszintes járóbeteg-rendelő épülete. Kicserélték az elektromos hálózatot, lefestették a falakat, és hőszigetelt nyílászárók váltották fel a régi ajtókat, ablakokat. A kórházi épületegyüttes 1982-es átadása óta eltelt harmincöt évben ez az első átfogó felújítás ebben az épületben, amely kívül is megújul egy hónapon belül. Jó hír ugyanakkor, hogy bővítik a kórházi parkolóhelyek számát.
2017. szeptember 12., 13:552017. szeptember 12., 13:55
2017. szeptember 12., 16:072017. szeptember 12., 16:07
Befejezte a kivitelező a városi kórház rendelőépületében a belterek felújítását. A munkálatok márciusban kezdődtek, mintegy 350 ezer lejbe került a beruházás – tájékoztatott Lukács Antal kórházigazgató. Kicserélték az ingatlan elektromos rendszerének vezetékeit, amire főként a földszinten üzemelő röntgendiagnosztikai készülékek nagy áramfelvétele miatt volt szükség. Új, hőszigetelt ablakokat raktak a régiek helyére, a rendelők, a folyosók, valamint a mellékhelyiségek ajtajait is újakra cserélték. Az illemhelyeket újracsempézték, valamint új mosdó- és vécékagylókkal szerelték fel.
– mondta a kórház főigazgatója. Az elavult bútorzatot – a rozsdás fémszekrényeket, illetve a folyosók szakadt kárpitú padjait – is kicserélik napokon belül.
350 ezer lejbe került a kórház járóbeteg-rendelő épületének belső felújítása
Fotó: Barabás Ákos
Az épületet kívülről is teljesen rendbe teszik – folytatta Lukács Antal. A napokban kezdik meg a munkát az ipari alpinisták, és várhatóan egy hónapon belül be is fejezik. A külső felújítás mintegy 120 ezer lejbe kerül, erre még csak ajánlatot kapott a kórház, szerződést egyelőre nem kötöttek a kivitelezővel.
– mondta el kérdésünkre az igazgató. A belső falakat még a régen használt alapozó, úgynevezett budaiföld borította, és a külső falak is az eredeti, spriccelt vakolattal vannak bevonva.
Újjáépíttetik a mentős kihajtó mentén álló, 134 méter hosszú kerítést is
Fotó: Barabás Ákos
A kórház vezetősége újjáépítteti a mentős kihajtó mentén álló, 134 méter hosszú kerítést is. Ennek egy részét ugyanis a júliusi viharban egy kidőlt fa megrongálta, a javítás helyett pedig az újjáépítés mellett döntött a kórház vezetőtanácsa. Az új kerítés jóval masszívabb lesz a réginél, betontéglákból készül majd. Jó hír ugyanakkor az autóval érkező látogatóknak, hogy
az új kerítés mentén 20–25 gépkocsi állomásozhat majd. Ezzel párhuzamosan azonban megszigorítják a parkolás ellenőrzését is, és ha szabálytalanságot észlelnek, értesítik a helyi rendőrséget – részletezte a kórházigazgató.
Fotó: Barabás Ákos
Újraindítják a zsetonos beléptetést
Hamarosan újraindítja a kórház vezetősége a három évvel ezelőtt bevezetett zsetonos beléptető rendszert. Ezt azért függesztették fel, mert az egyórás határidőt túllépő autósok kihajtásakor túl sok időbe telt a késedelmi díj kiszámlázása, és emiatt feltorlódott a kocsisor. A rendszer átprogramozására van szükség, tehát meg kell teremteni a szükséges feltételeket a zsetonos be- és kiléptetés akadálytalan működésére. Ez várhatóan egy hónapon belül megoldódik – tájékoztatott Lukács Antal. Jelenleg egy lejt kell fizetniük az autósoknak a kórház udvarára való behajtáskor. Amint újra elindítják az automatizált rendszert, a kapott zsetonnal egy órán át ingyen parkolhatnak a látogatók az egészségügyi intézmény udvarán, majd határidő-túllépés esetén negyedóránként egy lejt kell fizetniük.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!