
Az elavult bútorzatot, köztük a folyósok padjait is napokon belül kicserélik
Fotó: Barabás Ákos
Teljesen megújult a székelyudvarhelyi kórház háromszintes járóbeteg-rendelő épülete. Kicserélték az elektromos hálózatot, lefestették a falakat, és hőszigetelt nyílászárók váltották fel a régi ajtókat, ablakokat. A kórházi épületegyüttes 1982-es átadása óta eltelt harmincöt évben ez az első átfogó felújítás ebben az épületben, amely kívül is megújul egy hónapon belül. Jó hír ugyanakkor, hogy bővítik a kórházi parkolóhelyek számát.
2017. szeptember 12., 13:552017. szeptember 12., 13:55
2017. szeptember 12., 16:072017. szeptember 12., 16:07
Befejezte a kivitelező a városi kórház rendelőépületében a belterek felújítását. A munkálatok márciusban kezdődtek, mintegy 350 ezer lejbe került a beruházás – tájékoztatott Lukács Antal kórházigazgató. Kicserélték az ingatlan elektromos rendszerének vezetékeit, amire főként a földszinten üzemelő röntgendiagnosztikai készülékek nagy áramfelvétele miatt volt szükség. Új, hőszigetelt ablakokat raktak a régiek helyére, a rendelők, a folyosók, valamint a mellékhelyiségek ajtajait is újakra cserélték. Az illemhelyeket újracsempézték, valamint új mosdó- és vécékagylókkal szerelték fel.
– mondta a kórház főigazgatója. Az elavult bútorzatot – a rozsdás fémszekrényeket, illetve a folyosók szakadt kárpitú padjait – is kicserélik napokon belül.
350 ezer lejbe került a kórház járóbeteg-rendelő épületének belső felújítása
Fotó: Barabás Ákos
Az épületet kívülről is teljesen rendbe teszik – folytatta Lukács Antal. A napokban kezdik meg a munkát az ipari alpinisták, és várhatóan egy hónapon belül be is fejezik. A külső felújítás mintegy 120 ezer lejbe kerül, erre még csak ajánlatot kapott a kórház, szerződést egyelőre nem kötöttek a kivitelezővel.
– mondta el kérdésünkre az igazgató. A belső falakat még a régen használt alapozó, úgynevezett budaiföld borította, és a külső falak is az eredeti, spriccelt vakolattal vannak bevonva.
Újjáépíttetik a mentős kihajtó mentén álló, 134 méter hosszú kerítést is
Fotó: Barabás Ákos
A kórház vezetősége újjáépítteti a mentős kihajtó mentén álló, 134 méter hosszú kerítést is. Ennek egy részét ugyanis a júliusi viharban egy kidőlt fa megrongálta, a javítás helyett pedig az újjáépítés mellett döntött a kórház vezetőtanácsa. Az új kerítés jóval masszívabb lesz a réginél, betontéglákból készül majd. Jó hír ugyanakkor az autóval érkező látogatóknak, hogy
az új kerítés mentén 20–25 gépkocsi állomásozhat majd. Ezzel párhuzamosan azonban megszigorítják a parkolás ellenőrzését is, és ha szabálytalanságot észlelnek, értesítik a helyi rendőrséget – részletezte a kórházigazgató.
Fotó: Barabás Ákos
Újraindítják a zsetonos beléptetést
Hamarosan újraindítja a kórház vezetősége a három évvel ezelőtt bevezetett zsetonos beléptető rendszert. Ezt azért függesztették fel, mert az egyórás határidőt túllépő autósok kihajtásakor túl sok időbe telt a késedelmi díj kiszámlázása, és emiatt feltorlódott a kocsisor. A rendszer átprogramozására van szükség, tehát meg kell teremteni a szükséges feltételeket a zsetonos be- és kiléptetés akadálytalan működésére. Ez várhatóan egy hónapon belül megoldódik – tájékoztatott Lukács Antal. Jelenleg egy lejt kell fizetniük az autósoknak a kórház udvarára való behajtáskor. Amint újra elindítják az automatizált rendszert, a kapott zsetonnal egy órán át ingyen parkolhatnak a látogatók az egészségügyi intézmény udvarán, majd határidő-túllépés esetén negyedóránként egy lejt kell fizetniük.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
szóljon hozzá!