
Az elavult bútorzatot, köztük a folyósok padjait is napokon belül kicserélik
Fotó: Barabás Ákos
Teljesen megújult a székelyudvarhelyi kórház háromszintes járóbeteg-rendelő épülete. Kicserélték az elektromos hálózatot, lefestették a falakat, és hőszigetelt nyílászárók váltották fel a régi ajtókat, ablakokat. A kórházi épületegyüttes 1982-es átadása óta eltelt harmincöt évben ez az első átfogó felújítás ebben az épületben, amely kívül is megújul egy hónapon belül. Jó hír ugyanakkor, hogy bővítik a kórházi parkolóhelyek számát.
2017. szeptember 12., 13:552017. szeptember 12., 13:55
2017. szeptember 12., 16:072017. szeptember 12., 16:07
Befejezte a kivitelező a városi kórház rendelőépületében a belterek felújítását. A munkálatok márciusban kezdődtek, mintegy 350 ezer lejbe került a beruházás – tájékoztatott Lukács Antal kórházigazgató. Kicserélték az ingatlan elektromos rendszerének vezetékeit, amire főként a földszinten üzemelő röntgendiagnosztikai készülékek nagy áramfelvétele miatt volt szükség. Új, hőszigetelt ablakokat raktak a régiek helyére, a rendelők, a folyosók, valamint a mellékhelyiségek ajtajait is újakra cserélték. Az illemhelyeket újracsempézték, valamint új mosdó- és vécékagylókkal szerelték fel.
– mondta a kórház főigazgatója. Az elavult bútorzatot – a rozsdás fémszekrényeket, illetve a folyosók szakadt kárpitú padjait – is kicserélik napokon belül.
350 ezer lejbe került a kórház járóbeteg-rendelő épületének belső felújítása
Fotó: Barabás Ákos
Az épületet kívülről is teljesen rendbe teszik – folytatta Lukács Antal. A napokban kezdik meg a munkát az ipari alpinisták, és várhatóan egy hónapon belül be is fejezik. A külső felújítás mintegy 120 ezer lejbe kerül, erre még csak ajánlatot kapott a kórház, szerződést egyelőre nem kötöttek a kivitelezővel.
– mondta el kérdésünkre az igazgató. A belső falakat még a régen használt alapozó, úgynevezett budaiföld borította, és a külső falak is az eredeti, spriccelt vakolattal vannak bevonva.
Újjáépíttetik a mentős kihajtó mentén álló, 134 méter hosszú kerítést is
Fotó: Barabás Ákos
A kórház vezetősége újjáépítteti a mentős kihajtó mentén álló, 134 méter hosszú kerítést is. Ennek egy részét ugyanis a júliusi viharban egy kidőlt fa megrongálta, a javítás helyett pedig az újjáépítés mellett döntött a kórház vezetőtanácsa. Az új kerítés jóval masszívabb lesz a réginél, betontéglákból készül majd. Jó hír ugyanakkor az autóval érkező látogatóknak, hogy
az új kerítés mentén 20–25 gépkocsi állomásozhat majd. Ezzel párhuzamosan azonban megszigorítják a parkolás ellenőrzését is, és ha szabálytalanságot észlelnek, értesítik a helyi rendőrséget – részletezte a kórházigazgató.
Fotó: Barabás Ákos
Újraindítják a zsetonos beléptetést
Hamarosan újraindítja a kórház vezetősége a három évvel ezelőtt bevezetett zsetonos beléptető rendszert. Ezt azért függesztették fel, mert az egyórás határidőt túllépő autósok kihajtásakor túl sok időbe telt a késedelmi díj kiszámlázása, és emiatt feltorlódott a kocsisor. A rendszer átprogramozására van szükség, tehát meg kell teremteni a szükséges feltételeket a zsetonos be- és kiléptetés akadálytalan működésére. Ez várhatóan egy hónapon belül megoldódik – tájékoztatott Lukács Antal. Jelenleg egy lejt kell fizetniük az autósoknak a kórház udvarára való behajtáskor. Amint újra elindítják az automatizált rendszert, a kapott zsetonnal egy órán át ingyen parkolhatnak a látogatók az egészségügyi intézmény udvarán, majd határidő-túllépés esetén negyedóránként egy lejt kell fizetniük.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!