
Fotó: Székelyhon Tv
Mennyire hatékony a romániai járványkezelés? Mi áll az AstraZeneca vakcina elutasítottsága mögött, visszakaphatják-e elvett szabadságjogaikat a beoltottak, milyen lesz az idei nyarunk járványügyi szempontból? Az e heti Hangadóban Vass Levente egészségügyi államtitkárral beszélgettünk.
2021. április 14., 16:092021. április 14., 16:09
Románia, a világ többi országával együtt, immár több mint egy éve küzd a koronavírus járvánnyal. Az oltási folyamat első szakaszában az Európai Unió éllovasai között voltunk a beadott vakcinák tekintetében, aztán lassan kezdtünk lemaradni, most pedig az utolsók sorában kullogunk. A koalíciós kormány tagjai olykor egymásnak ellentmondó nyilatkozatokkal bizonytalanítják el a járványba érezhetően belefáradt lakosságot.
A Hangadó legújabb adásában többek között ezekről beszélgettünk Vass Levente egészségyügyi államtitkárral. Aki kérdezett: Pataky István.
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
szóljon hozzá!