
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Fél óra telt el, és két sofőr szinte ugyanott futott radarba a gyimesi országúton: egyikük 110-zel, másikuk 113-mal. Ugyanaz a büntetés.
2023. szeptember 02., 21:002023. szeptember 02., 21:00
2023. szeptember 03., 15:412023. szeptember 03., 15:41
Balesetmegelőzési ellenőrzést tartottak a Hargita megyei közlekedési rendőrök szombaton 8 és 13 óra között a Gyimesekben, a 12A országúton.
A szabálysértések következményeként 18 sofőr gépjárművezetői engedélyét függesztették fel, 16 esetben a megengedett maximális sebesség túllépése miatt.
ekkora összegre rúgnak a kirótt büntetések.
Egy 25 éves, Bákó megyei sofőr például 110 km/órával hajtott Gyimesfelsőloknál reggel háromnegyed kilenc körül és radarba futott: büntetése 2900 lej, plusz a gépjárművezetői engedélyét is felfüggesztették 90 napra.
Rövid idő elteltével, 9 óra 20 perc körül egy 55 éves, szintén Bákó megyei sofőr ugyancsak radarba futott szinte ugyanott 113 km/órával. Az eredmény ugyanaz: 2900 lejes büntetés és a gépjárművezetői engedély felfüggesztése.

„Drasztikus intézkedésekre” számíthatnak azok, akik ittasan vagy kábítószer hatása alatt vezetnek – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ülésén.
Az ellenőrzés során ugyanakkor tájékoztatták a járművezetőket arról szigorításról, hogy letöltendő szabadságvesztés jár azoknak az autóvezetőknek, akik alkohol vagy pszichoaktív anyagok hatása alatt, esetleg gépjárművezetői engedély nélkül ülnek a volán mögé, és halálos balesetet okoznak. A szombati akcióban a Hargita megyei rendőrök segítségére voltak a Bákó megyei kollégáik is – tájékoztat közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ami pedig a sebességhatárokat illeti, A és B kategóriákra vonatkozóan, településen kívül a romániai autópályákon 130 km/óra a megengedett, gyorsforgalmi utakon 120 km/óra, nemzetközi utakon (E) 100 km/óra, illetve egyéb utakon 90 km/óra. Településen belül 50 km/óra a maximum, egyes részeken ezt feljebb lehet vinni (az útkezelő és a rendőrség beleegyezésével), de nem jobban, mint 80 km/óra. Ugyancsak egyes részeken 50 km/óránál is jobban le lehet korlátozni, de nem alacsonyabbra, mint 30 km/óra.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
8 hozzászólás