
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Fél óra telt el, és két sofőr szinte ugyanott futott radarba a gyimesi országúton: egyikük 110-zel, másikuk 113-mal. Ugyanaz a büntetés.
2023. szeptember 02., 21:002023. szeptember 02., 21:00
2023. szeptember 03., 15:412023. szeptember 03., 15:41
Balesetmegelőzési ellenőrzést tartottak a Hargita megyei közlekedési rendőrök szombaton 8 és 13 óra között a Gyimesekben, a 12A országúton.
A szabálysértések következményeként 18 sofőr gépjárművezetői engedélyét függesztették fel, 16 esetben a megengedett maximális sebesség túllépése miatt.
ekkora összegre rúgnak a kirótt büntetések.
Egy 25 éves, Bákó megyei sofőr például 110 km/órával hajtott Gyimesfelsőloknál reggel háromnegyed kilenc körül és radarba futott: büntetése 2900 lej, plusz a gépjárművezetői engedélyét is felfüggesztették 90 napra.
Rövid idő elteltével, 9 óra 20 perc körül egy 55 éves, szintén Bákó megyei sofőr ugyancsak radarba futott szinte ugyanott 113 km/órával. Az eredmény ugyanaz: 2900 lejes büntetés és a gépjárművezetői engedély felfüggesztése.

„Drasztikus intézkedésekre” számíthatnak azok, akik ittasan vagy kábítószer hatása alatt vezetnek – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ülésén.
Az ellenőrzés során ugyanakkor tájékoztatták a járművezetőket arról szigorításról, hogy letöltendő szabadságvesztés jár azoknak az autóvezetőknek, akik alkohol vagy pszichoaktív anyagok hatása alatt, esetleg gépjárművezetői engedély nélkül ülnek a volán mögé, és halálos balesetet okoznak. A szombati akcióban a Hargita megyei rendőrök segítségére voltak a Bákó megyei kollégáik is – tájékoztat közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ami pedig a sebességhatárokat illeti, A és B kategóriákra vonatkozóan, településen kívül a romániai autópályákon 130 km/óra a megengedett, gyorsforgalmi utakon 120 km/óra, nemzetközi utakon (E) 100 km/óra, illetve egyéb utakon 90 km/óra. Településen belül 50 km/óra a maximum, egyes részeken ezt feljebb lehet vinni (az útkezelő és a rendőrség beleegyezésével), de nem jobban, mint 80 km/óra. Ugyancsak egyes részeken 50 km/óránál is jobban le lehet korlátozni, de nem alacsonyabbra, mint 30 km/óra.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
8 hozzászólás