
Negyvenkét számlálóbiztos járja a várost
Fotó: Pinti Attila
Nem szívesen működik együtt a csíkszeredai lakosság a népszámlálás második fázisában a számlálóbiztosokkal, többen nem is fogadják őket. Vannak, akik attól tartanak, hogy a megadott adatok határozzák majd meg, hogy hány ukrán menekültet telepítenek a megyeszékhelyre.
2022. június 27., 15:322022. június 27., 15:32
2022. június 27., 16:062022. június 27., 16:06
Ez teljes mértékben tévhit – fogalmazott Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, aki sajtótájékoztatót hívott össze hétfő délután a helyzet tisztázása érdekében. Kifejtette, a háború kezdete óta kevés ukrán menekült szállt meg Csíkszeredában, de ha többen is jönnének, megvan a terv, az intézkedéscsomag, amely alapján az önkormányzat le tudja ezt menedzselni.
Hozzátette, egy másik tévhit, amely alapján az emberek elutasítók a számlálóbiztosokkal szemben, hogy azt gondolják, ezen adatok függvényében emelhetik az adókat az illetékes szervek a városban.
– nyomatékosított a polgármester. Ugyanakkor az is gond – folytatta –, hogy sokan attól tartanak, hogy csalók keresik fel őket számlálóbiztosként, illetve egyesek nem akarják megadni a személyazonosító számukat (CNP).
Negyvenkét népszámos járja a várost, mindegyikük rendelkezik a polgármester által aláírt igazolvánnyal, ami bármikor elkérhető tőlük. Kedd reggeltől az önkormányzat a honlapján közzétesz egy bármikor hívható zöldszámot, ha valamelyik lakos nem bízik számlálóbiztosok azonosságában, ezt bármikor felhívhatja és ellenőrizheti azt – mondta az elöljáró. Emellett vannak olyan lakások, ahol többszöri megkeresésre sem reagálnak az ott lakók.
Arra kérjük a lakosságot, hogy utólag tárcsázzák ezeket és programálják be őket arra az időpontra, amely megfelelő lenne” – emelte ki Korodi.
Hangsúlyozta, már csak szűk három hét van a népszámlálás második szakaszából. Csíkszeredában az önkitöltési fázisban 28 202 személy töltötte ki a kérdőívet, ebből 23 306 lett érvényes. A város lakossága a saccolt keretszámok szerint 36 751, tehát eddig a lakosság 63 százaléka rendelkezik érdemben kitöltött és a statisztikai hivatal által elfogadott népszámlálási ívvel. Maradt még több mint 13 ezer személy, akit meg kell számlálni – magyarázta Korodi, hozzátéve, hogy közülük eddig csupán 1428-at sikerült eddig elérniük a népszámosoknak a második szakaszban, tehát nagyon sürget az idő.
Az önkormányzat kampányt indít annak érdekében, hogy minél több emberhez eljuthasson ez az üzenet” – zárta Korodi Attila.
A székely zászló színeivel világították meg a madéfalvi veszedelem 262. évfordulója alkalmából a csíkszeredai Mikó-várat január 7-án este. Fotókon mutatjuk.
Szerdán két túlméretes szállítmány lassítja a forgalmat több közúton az ország nyugati részében – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic).
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán a Siculicidium-emlékműnél, a tragikus történelmi esemény 262. évfordulóján.
Vége a téli vakációnak, csütörtökön visszatérnek az iskolapadokba a gyerekek.
Közúti balesethez riasztották a szászrégeni tűzoltóság egységeit Beresztelkére. A 16-os országúton felborult egy személygépkocsi, amelyből három személyt kellett kiszabadítsanak a mentőegységek.
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán Madéfalván, a tragikus történelmi esemény 262-ik évfordulóján. Mint elhangzott: a nagyhatalmi kegyetlenség akkori elrettentő példája a mai háborús eseményekben is tetten érhető.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
A petrozsényi Adrian Ahrițculesei megmászta Antarktisz legmagasabb csúcsát, a 4892 méter magas Vinson-hegyet az úgynevezett Hét csúcs kihívás keretében, amelyben a világ hét legmagasabb csúcsát kell meghódítani – jelentette be Adrian Ștefan Jurca.
szóljon hozzá!