
Fotó: Máramaros megyei Salvamont Facebook-oldala
Egy határrendészekből és hegyimentőkből álló csapat hétfőn lehozott a hegyekből négy eltévedt ukrán férfit, akik a Máramarosi-havasokon keresztül szöktek át Ukrajnából Romániába.
2024. szeptember 30., 20:432024. szeptember 30., 20:43
Dan Benga, a Máramaros megyei Salvamont vezetője szerint a mentési akciót nehezítették a rossz időjárási körülmények, figyelembe véve, hogy
A 37, 25 és 21 éves férfiaknak nem voltak egészségügyi problémáik, és miután enni meg inni adtak nekik, lehozták őket a hegy lábához, majd átadták az illetékes hatóságoknak – írja az Agerpres hírügynökség a Máramaros megyei Salvamont vezetőjének tájékoztatására hivatkozva. Benga szerint az ukrán férfiak már néhány napja úton voltak, és
A hegyimentő még elmondta, hogy folyamatban van egy ötödik ukrán állampolgár megmentése. A 34 éves szívbeteg férfira kimerült és deszhidratált állapotban talált rá a keresésére indult mentőcsapat. Az ukrán állampolgárt gyalogosan viszik le a hegyről, mivel a rossz időjárási körülmények miatt helikopter nem vethető be.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!