
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több mint 200 méter mély szakadékból kell kimenteni egy ukrán állampolgárt, aki három napja tévedt el a Máramarosi-havasokban – közölte hétfő reggel Dan Benga, a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
2024. július 29., 10:092024. július 29., 10:09
2024. július 29., 10:132024. július 29., 10:13
Az ukrán férfi három napja élelem nélkül gyalogolt a hegyekben, hétfőre virradóan egy vízesés közelében lévő szakadékban rekedt, ahonnan nem tud elmozdulni. Egy hegyimentő megtalálta, ekkor már az ukrán
A hegyimentő leereszkedett a szakadékba, élelmet és meleg teát vitt neki, elsősegélyben részesítette, de a kimentéséhez helikopterre van szükség – írja az Agerpres hírügynökség Dan Benga nyilatkozata alapján.
A Salvamont csapata vasárnap turistaösvény felújítása közben szintén rátalált egy ukrán állampolgárra, aki a Máramarosi-havasok egyik nehezen megközelíthető részén tévedt el. A hegyimentők segítettek az ukránnak leereszkedni a hegyről, majd átadták az illetékes hatóságoknak.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
szóljon hozzá!