
Legyekkel, karmolás és harapásnyomokkal volt tele a hegyi menedék, ahol elpusztult egy oda bezárt kutya
Fotó: Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat
Lengyel turistacsoport jelentette a Maros megyei hegyimentőknek, hogy a Kelemen-havasok főgerince közelében levő menedékházban egy élettelen kutya van. Úgy tűnik, hogy az állatot több, mint két hete zárta be valaki.
2022. szeptember 16., 16:072022. szeptember 16., 16:07
A Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat vezetője, Kovács Róbert a Székelyhonnak elmondta: egy lengyel turistacsoport jelentette, hogy a szóban forgó, a Kelemen-havasok főgerince mellett levő menedékházban akartak megszállni, de ott egy döglött kutyát találtak. A hegyimentők kiszálltak a helyszínre, és megtalálták az állat tetemét az ágy alatt.
Mint Kovács Róbert elmondta a menedékház egy kissé félreleső helyen van, főként nyáron látogatják a túrázók.
Véleménye szerint nem turista tehette ezt a gaztettet, hanem feltehetően egy közeli településen élő zárhatta be oda a kutyát. Mindenképpen nagyon sajnálatosnak nevezte az esetet, amely megrázta az egész közösségüket.
A menedékházat kitakarították, az elkövetkező napokban ki is fertőtlenítik, hogy újra használható legyen.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
szóljon hozzá!