
Elhagyatott, megrongált automaták maradtak városszerte. Nincs rájuk szükség
Fotó: Pinti Attila
Közel négy éve, hogy megszűnt a fizetős parkolás Csíkszeredában, de a több mint tíz éve beüzemelt parkolóautomaták még mindig a helyükön vannak. Az ezeket kihelyező cég pert kezdeményezett a város ellen, és egyelőre nem szállíttatja el a berendezéseket.
2020. november 21., 18:212020. november 21., 18:21
Nemcsak a tíz év látszik a csíkszeredai parkolóautomatákon, hanem az is, hogy semmire sem használják őket: rozsdáznak, sokat megrongáltak, összemázoltak belőlük.
Ezt két év után meg is nyerte, a helyzet azóta is változatlan, a fizetős parkolás ellenőrzését a város a helyi rendőrség felügyeletére szerette volna bízni, csakhogy az még nem alakult meg.
A City Parking viszont úgy tartja, hogy a szerződést ennek 2017 áprilisában történt felfüggesztése után meg kellett volna hosszabbítani, és ennek elmaradása miatt
Szőcs Róbert, a cég ügyvezetője szerint most könyvvizsgálói elemzés van folyamatban, és a bíróság fogja eldönteni, hogy jogosultak-e a kártérítésre. A polgármesteri hivatal tavaly közzétett álláspontja szerint viszont
Fotó: Pinti Attila
Tavaly azt közölték, hogy a kiegészített szerződés alapján a felfüggesztésnek a szolgáltató részéről semmiféle kártérítési következménye nem lehet. Ugyanakkor
Ezt a Hargita Megyei Törvényszék állapította meg, amely a Gyergyószentmiklós és a cég között létrejött szerződést a jogszabály be nem tartása miatt 2017-ben megsemmisítette.
Szőcs Róbert szerint a parkolóautomaták egyelőre még a helyükön maradnak, a cég fel szeretné ajánlani együttműködését az új városvezetésnek is. Mint elmondta:
Hozzátette, azért is maradtak ilyen hosszú ideig a helyükön, mert az elmúlt években a város nem tudta eldönteni, hogy mit tegyen a fizetős parkolással, és a szerződés lejártát várta. ,,A mi szemszögünkből viszont nem járt le, mert felfüggesztették, és meg kellett volna hosszabbítani” – emlékeztetett.
Fotó: Pinti Attila
Kérdésünkre Korodi Attila csíkszeredai polgármester azt mondta, a parkolási rendszert, mivel közterületről van szó, a helyi rendőrséggel történő együttműködéssel jól meg lehet szervezni, ezt mutatják a nagyvárosok példái is. ,,Ha az egész parkolási rendszert, a kifizetéseket digitalizáljuk, akkor az átláthatóvá válik. Ezért nekünk
– magyarázta. Hozzátette, a City Parkinggal is találkoznak, mint mindenkivel, akinek a város kapcsán javaslata van, de a fizetős parkolásra vonatkozó céljaik tiszták és világosak.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
Brassóban fogtak el a rendőrök egy 20 éves román állampolgárt, akit Németországban elkövetett súlyos, szervezett vagy fegyveres rablással, illetve annak kísérletével gyanúsítanak. Európai elfogatóparancs volt érvényben ellene.
Csütörtöktől forgalomkorlátozásra kell számítani a Vársétányon, mivel kezdődik a Vásárhelyi Forgatag, amelynek fő helyszíne a hétvégén a marosvásárárhelyi Várudvar lesz.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
4 hozzászólás