A megfelelő munkaerő bevonzásának és megtartásának egyik legfontosabb eleme a különböző béren kívüli juttatások rendszere, amelyek manapság számos formát ölthetnek a vállalkozások lehetőségei és alkalmazottaik elvárásai alapján. A Jóálláson megjelenő videósorozatunk legújabb részében arról kérdeztük az erdélyi magyar munkavállalókat, szerintük melyek a legvonzóbb juttatások egy munkahelyen? A válaszok között szerepeltek többek között a csapatépítő- és továbbképzési programok, a bónuszok, prémiumok, a szabadnapok, a rugalmas időbeosztás és az egészségügyi juttatások is.
2025. január 24., 12:342025. január 24., 12:34
2025. január 24., 13:132025. január 24., 13:13
Kéthetente megjelenő videósorozatunkban hat munkaerőpiaci kérdésre kerestük a választ hét városban, Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Az első részben a munkavállalói elégedettség kapcsán kérdeztük az erdélyi magyar munkavállalókat, a másodikban arra kértük őket, osszák meg az állásinterjúkkal kapcsolatos legjobb és legrosszabb élményeiket, a harmadikban arra voltunk kíváncsiak, mi motiválja őket abban, hogy hosszú távon egy munkahelyen maradjanak, ezúttal pedig arról faggattuk őket, hogy melyek azok a juttatások, amelyeket a legfontosabbnak tartanak egy munkahelyen? Válaszaikért kattintson a videóra.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!