
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Kétoldalú emlőeltávolítást, majd mellrekonstrukciós műtétet végzett a Maros Megyei Sürgősségi Kórház orvoscsapata Dorobanțu Dorin szakorvos, a Plasztikai Sebészeti és Rekonstrukciós Mikrosebészeti Osztály vezetőjének irányításával szerdán.
2020. május 07., 17:442020. május 07., 17:44
2020. május 07., 19:462020. május 07., 19:46
A 35 éves Dolj megyei nőt korábban jobboldali emlődaganattal diagnosztizálták, a szerdai beavatkozást az Országos Egészségbiztosítási Pénztár fizette az onkológiai betegségek utáni mellrekonstrukciók országos alapprogramjának keretében. Ez már a második ilyen műtét volt Marosvásárhelyen, amelyet az egészségbiztosítási program fedezett – közölte a Maros Megyei Sürgősségi Kórház sajtóosztálya.
A páciens negatív COVID-19 teszteredménye után látott hozzá az orvoscsapat a műtéthez szerdán. Először nyirokcsomó-boncolással a beteg jobb mellét, illetve megelőzés céljából a bal mellét is eltávolították, majd azonnal hozzáláttak a mellek rekonstrukciójához emlőimplantátumok beültetésével. A daganatos mell protézisét az országos alapprogram finanszírozta, a megelőzés céljából eltávolított mell helyére került implantátumot a páciens fizette, és
– áll a kórház közleményében.
A Plasztikai Sebészeti és Rekonstrukciós Mikrosebészeti Osztály vezetője, Dorobanțu Dorin sebész szakorvos által vezetett orvoscsapat tagja volt Gabriel Serac sebész, az egyes számú sebészeti osztály szakorvosa, valamint Georgeta Cif plasztikai sebész, továbbá részt vettek a műtéten rezidensorvosok is, illetve a beavatkozáshoz szükséges egészségügyi személyzet.
A melldaganatos betegek masztektómia – melleltávolítás – utáni mellrekonstrukciója helyreállíthatja a páciens önértékelését, önbizalom-növekedéssel párosul, ami életük minden területére pozitív kihatással van. Ahhoz, hogy egy beteg az egészségbiztosító pénztár által fizetett hasonló beavatkozáson essen át, előbb időpontot kell kérnie egy konzultációra a Maros Megyei Sürgősségi Kórház valamely plasztikai sebészétől. A páciensek már az első daganatos megbetegedésre utaló jelek után kikérhetik egy plasztikai sebész véleményét, ugyanis a mellrekonstrukciós beavatkozásokkal kapcsolatos döntéseket az általános sebész, onkológus, hisztopatológus (kórszövettani szakorvos), radiológus, plasztikai sebész együttesen hozzák meg. Valamennyi szakorvos megtalálható a marosvásárhelyi sürgősségi kórházban – hangsúlyozzák a Maros Megyei Sürgősségi Kórház sajtóközleményében.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
Látványos kísérlettel mutatták be a Hargita megyei hegyi csendőrök, hogy milyen gyorsan fagy meg a víz mínusz 17 Celsius-fokban.
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját – közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
Hipotermia miatt halt meg keddre virradóan egy 65 éves, temesvári férfi.
Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
szóljon hozzá!